Природознавство для 1 класу - Розробки конспектів уроків з навчального предмета 2013 рік
4. Конспекти уроків
СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ
Урок 28. Листяні та хвойні дерева
(Без автора)
Мета: розширити уявлення учнів про різноманітність рослин; учити порівнювати листяні та хвойні рослини, розрізняти рослини за виглядом, за листям, закріпити знання учнів про будову рослин; розвивати спостережливість, увагу, мислення, зв’язне мовлення; виховувати дбайливе ставлення до природи.
Обладнання: презентація, предметні картинки із зображенням дерев, кущів, трав; ялинкові іграшки, ялинка, гілочки сосни та ялинки. Природознавство: підруч. для загальноосвітн. навч. закл.: 1-й кл. / Т.Г. Гільберг, Т.В. Сак. - К.: Генеза, 2012. - 112 с. Природознавство. 1 кл.: Робочий зошит / Т.Г. Гільберг, Т.В. Сак. - Х.: Вид-во «Ранок», 2012. - 48с.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
I. Організація класу
Дзвоник нам сигнал подав,
що уроку час настав.
То ж і ми часу не гаймо
до уроку приступаймо.
- Діти посміхніться один одному і посмішкою побажайте гарного настрою на уроці.
II. Актуалізація опорних знань учнів
- Діти, до нас сьогодні завітав гість. А хто це, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.
Загадка
В неї круглі очі, бачить серед ночі.
(Сова)
- Мудра Сова запрошує в подорож.
- Але перш ніж ми відправимось, давайте трішки пограємось.
1. Гра «Дерева, кущі, трави»
Вчитель вивішує картинки дерев, кущів, трав, а діти повинні по групувати їх.
III. Мотивація навчальної діяльності
1. Робота над загадками
Узимку чорний, навесні і влітку зелений, а восени жовтий.
(Ліс) (Слайд 2)
Узимку спить, а влітку шумить.
(Дерево) (Слайд 3)
Чималеньким виростає,
міць з роками набуває.
Може жити сотні літ,
Має величезний рід.
(Дуб) (Слайд 4)
В неї гарні, пишні віти,
І колючок не злічити
Не байдужа до прикрас,
На свята спішить до нас.
(Ялинка) (Слайд 5)
- Як взаємопов’язані ці слова? (Слайд 6)
IV. Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні ми поговоримо про різноманітність рослин, дізнаємось, як їх класифікують.
V. Вивчення нового матеріалу
1. Продовження роботи з поняттями «хвойні та листяні дерева»
- Усі дерева можна розподілити на дві групи: хвойні та листяні. (Слайд 7) Листяні дерева на гілочках мають плоскі зелені листочки. Вони скидають восени листя, а навесні виростають нові. Хвойні дерева замість листочків мають зелені голочки. На зиму вони не скидають їх. Тому про них говорять вічнозелені, бо в них замість одних голок виростають інші.
Релаксація (Слайд 8)
- Погляньте на зображення.
- Що ви бачите?
- Закрийте очі та уявіть, що ви опинились на цій галявині.
2. Порівняння листяних пластинок і хвої, (зошит с. 23)
- Чим вони різняться?
3. Порівняння голочок ялини та сосни, (зошит с. 23)
Розповідь про сосновий та ялинковий ліс.
4. Робота з підручником
5. Фізкультхвилинка
Травичка низенька - низенька,
Дерева високі - високі.
Вітер дерева колише, гойдає,
То праворуч, то ліворуч нахиляє,
То вперед, то назад.
Пташки летять, відлітають.
А діти тихенько за парти сідають.
VI. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів
1. Гра « 3 якого дерева листочок» (Слайд 9)
2. Гра «Що зайве» (Слайд 10)
3. Робота в зошиті
Назви рослини. Листяні рослини обведи зеленим олівцем, а хвойні - червоним.
- Яке дерево прикрашають на свято взимку? (Слайд 11)
4. Розповідь про бережне ставлення до дерев (Слайд 12)
- Давайте і ми з вами прикрасимо нашу ялинку. Нехай вона принесе нам радість.
VII. Підсумок уроку
Вправа «Мікрофон»
- На які дві групи поділяються дерева?
- Назвіть листяні дерева.
- Назвіть хвойні дерева.
- Чим вони відрізняються?
- Що сподобалось на уроці?
- Який настрій маєте?
Додаток