Природознавство для 1 класу - Розробки конспектів уроків з навчального предмета 2013 рік
4. Конспекти уроків
СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ
Урок 39. Домашні улюбленці. Запитання до природи. За що нам вдячні хатні улюбленці (рослини, тварини)?
Н. Ф. Головко
Мета: ознайомити учнів з правилами догляду за котом і собакою; розвивати вміння спостерігати за тваринами, доглядати за ними; виховувати любов до тварин, відповідальність за них і дбайливе ставлення до них.
Обладнання: фотографії котів та собак різних порід; Природознавство: підруч. для загальноосвітн. навч. закл.: 1-й кл. / Т.Г. Гільберг, Т.В. Сак. - К.: Генеза, 2012. - 112 с. Природознавство. 1 кл.: Робочий зошит / Т.Г. Гільберг, Т.В. Сак. - Х.: Вид-во «Ранок», 2012. — 48 с., кольорові олівці.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і мети уроку
1. Хвилинка спостережень.
Вправа «Синоптик»
2. Робота над загадками
І вдень, і вночі
У кожусі на печі.
(Кіт)
Не говорить. Не співає.
Тільки ричить та лає.
Хто до господаря йде,
Вона знати дає.
(Собака)
- Чи є у ваших сім’ях домашні тварини? Які саме?
- Як ви вважаєте, що означає вислів «Я люблю свою тваринку»?
- Яких тварин ми називаємо домашніми улюбленцями?
- Як доглядати за ними?
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як доглядати за котом та собакою.
III. Вивчення нового матеріалу
1. Розповідь вчителя
- Є багато порід котів: Сибірський, Перський, Сіамський, Домашній... (Показ фотографій.) Найчастіше поряд із нами живе звичайний домашній кіт.
Будь-який кіт потребує доброго ставлення. Якщо у тебе вдома є кіт, дбай про нього.
2. Робота в парах
Розкажіть сусідові по парті:
- Який кіт мешкає у вас вдома?
- Чим ви частуєте свого котика?
- Де спить кошеня?
- Як у сім'ї ставляться до котика?
3. Розповідь вчителя
- Собаку справедливо вважають другом людини. Є багато порід собак: Вівчарка, Такса, Спанієль, Пудель... . (Показ фотографій.) Віддані людині не лише породисті, але й звичайні дворові собаки.
- Доглядати за породистим собакою непросто. Його треба добре годувати, розчісувати, чистити, виводити на прогулянку. Якщо ви хочете завести собаку, поміркуйте, чи зможете з усім упоратися. Якщо ні, краще собаку не заводьте. Людина відповідає за здоров’я і життя чотирилапого друга.
Фізкультхвилинка
IV. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота за підручником с. 65-66
- Якщо у вас є кіт чи собака, розкажіть про зовнішній вигляд тварини. Які в неї звички, поведінка?
- Як ви гадаєте, звідки беруться бездомні собаки та коти?
- Чи зустрічали ви котиків і собачок, в яких немає господарів? Де?
- Де вони сплять? Що їдять?
- Чому вони не мають ані житла, ані їжі?
- Як можна назвати людей, які викинули їх на вулицю? (Жорстокі, бездушні).
- Як ми зазвичай ставимося до таких тварин? (Жаліємо, боїмося, сердимося, інколи проганяємо.)
- Чим ми можемо їм допомогти?
- Чи хотіли б ви, щоб ваша улюблена тваринка коли-небудь стала бездомною? Що треба робити для того, щоб цього не сталося? (Перш ніж завести тваринку, слід твердо вирішити піклуватися про неї.)
Фізкультхвилинка
V. Узагальнення й систематизація вивченого матеріалу
1. Робота в зошитах з природознавства на с. 30
2. Виконання малюнка «Мої улюбленці»: діти малюють в альбомі свого домашнього улюбленця і презентують свої малюнки.
Запитання до природи. За що нам вдячні хатні улюбленці (рослини, тварини)?
VI. Підсумок уроку. Рефлексія
- Які породи котів і собак ви знаєте?
- Які вам подобаються найбільше?
- Чим вони відрізняються?
- Як звати ваших домашніх улюбленців?
- Які в них характери?
- Як їх доглядати?
Гра «Продовж речення»
«Вдома я буду піклуватися про...»