Природознавство для 1 класу - Розробки конспектів уроків з навчального предмета 2013 рік
4. Конспекти уроків
РІДНИЙ КРАЙ
Урок 44. Яка природа у твоєму краї
Н. В. Петровська
Мета: познайомити з поняттями: рівнина, горб, гори, гірська поверхня; природними формами земної поверхні рідного краю; розвивати вміння порівнювати, знаходити спільні і відмінні ознаки; виховувати любов до природи рідного краю.
Методично-дидактичне забезпечення: карта України, карта Херсонської області, Гільберг Т. Г. Природознавство : підруч. Для загальноосвіт. навч. закл.: 1-й кл. / Т. Г. Гільберг, Т. В. Сак. - К. : Генеза, 2012. - 112 с., презентація «Чарівні подорожі».
Хід уроку
І. Етап орієнтації учнів
Нас кличе в дорогу
Скоріш вирушай.
В мандрівках чудових
Пізнай рідний край.
II. Етап цілепокладання
- І куди ж ми сьогодні помандруємо?
В чарівну країну вирушимо разом.
Всі перешкоди подолаємо,
Багато нового й цікавого пізнаємо.
Гра «Зберіть слова, прочитайте речення»:
ЯМО - АРКАЇН УРАЇНКА (Моя країна - Україна)
III. Етап проектування уроку
1. Хвилинка спостереження за природою
2. Що таке Батьківщина?
3. Асоціативний кущ «Рідний край»
4. Робота з підручником
5. Чарівні подорожі
6. Підсумок
IV. Етап організації виконання плану навчальної діяльності
1. Хвилинка спостереження за природою
- Яка сьогодні пора року?
- Який місяць?
- Яка дата?
- Яка сьогодні погода?
- Які народні прикмети ви знаєте про цей місяць?
- Діти, давайте спробуємо доповнити вірш, вставляючи останнє слово:
Ми дуже любим весь наш край,
І любим______________ (Україну),
Її лани, зелений гай,
В саду рясну______________ (калину).
Там соловейко навесні
Співає між_______________ (гілками),
Та й ми співаємо______________ (пісні) -
Змагається він з нами!
2.Бесіда з учнями
- Діти, а що для вас означає слово «рідний край»?
- Спробуйте підібрати слова, які для вас характеризують це поняття.
(Виконується на дошці)
3. Робота з підручником
- Подивіться, будь ласка, на фотографії краєвидів нашої Батьківщини. (Рівнина, гори, степ, пагорби). Порівняйте їх. Чи можете ви сказати, що таке рівнина, а що таке гори?
- Яка поверхня землі у нашому краї?
Учитель:
- Сьогодні я пропоную вам створити картину одного з куточків рідного краю.
(Діти відгадують загадки, учитель на дошці виставляє по черзі предметні малюнки із зображенням степу в різні пори року)
Відгадайте про що йде мова.
- Мов пустеля неоглядна, він пожовклий восени.
- Він весною - наче килим, сонце кидає нитки, вишиває візерунки, то розводи, то квітки.
- Він зимою - мов перина, біла, рівна і м’яка.
- Погляньте, діти, яка красива вийшла картина. З таких мальовничих куточків рідної землі складається наш рідний край.
4. Робота в парах
Завдання
- Де знаходяться місцевості, зображені на фотографіях? Чим відрізняються краєвиди? Яке фото зображає нашу місцевість?
Музична фізкультхвилинка
5. Чарівні подорожі
Робота в групах. Об’єднатися за кольорами.
1 член групи - екскурсовод. (Підготовлений заздалегідь)
Презентація роботи - коротка розповідь, слайди.
(Слайд 1) Заповідник «Асканія-Нова»
(Слайд 2) Чорноморський біосферний заповідник
(Слайд 3) Національний природний парк «Олешківські піски».
V. Контрольно-оцінювальний етап
1. Гра «Хвости»
Закінчити речення.
Своїм гостям у рідному краю я обов’язково покажу...
Вчитель:
- Діти, чи сподобалась вам подорож рідним краєм? Що найбільше запам’яталось?
- Яка мрія є у вас? Розкажіть однокласникам про неї. Підготуйте розповідь про омріяну мандрівку. Зробіть це так, щоб у ваших друзів виникло бажання подорожувати разом з вами.