Природознавство для 1 класу - Розробки конспектів уроків з навчального предмета 2013 рік
4. Конспекти уроків
ВСТУП
Урок 1. Світ у якому ти живеш. Для чого ми вивчаємо природознавство
О.М. Володарська
Мета: дати учням уявлення про природознавство; учити розповідати, що вивчає природознавство, ставити питання про природу; розвивати вміння працювати в парах і вести прості діалоги; виховувати інтерес до вивчення природи.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ми починаємо вивчати новий навчальний предмет. Давайте спробуємо разом прочитати його назву по складах. (Діти читають з дошки: «При - ро - до - знав - ство».)
- Як ви вважаєте, що вивчає природознавство? (Відповіді дітей.)
III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Ознайомлення з підручником
- Візьміть до рук підручник і розгляньте його.
- Чим він розпочинається? Насамперед ви бачите обкладинку. Це обличчя (або одяг) книги, це те, що зовні вирізняє її з-поміж інших книжок.
- Яка вона на дотик - цупка чи м’яка?
- З чого зроблена? (З картону.)
- Про що розповідає обкладинка підручника «Природознавство»?
- Чи подобається вам малюнок на ній?
- Перегорніть обкладинку - і побачите аркуш паперу, що з’єднує її із сторінками, - форзац. Форзаців - два.
- Що зображено на першому форзаці? Складіть речення, які починаються словами: «Я бачу...».
- Що зображено на другому форзаці? Про що розповідають його малюнки?
- Розгляньте наступні сторінки - титульну сторінку та її зворот. Про що ви дізналися?
- На першій сторінці підручника вміщено звернення до читача.
Учитель читає звернення авторів підручника на с. 3, ознайомлює учнів з умовними позначеннями, що є у підручнику.
- Що означають умовні позначення?
- Підручник допоможе вам вивчати дивовижний світ природи. Зі сторінок підручника ви дізнаєтеся про неживу і живу природу, про те, чому потрібно її берегти. Ви дізнаєтеся також про рідний край і нашу Батьківщину - Україну.
2. Робота за підручником (с. 4-5)
- Розгляньте малюнки на с. 4. Що зображено на малюнках?
- Порівняйте їх. Що однакового ви побачили на малюнках? (Сонце, дерева, хмари, квіти.)
- Це - природа.
- Що із зображеного зроблено людиною?
- На якому з малюнків зображена природа?
- Як можна назвати ці малюнки?
Висновок. Усе, що оточує людину і не зроблено її руками, - це природа.
- Природа дуже різноманітна. Природою є Сонце і море, Місяць і зорі, рослини і тварини. Щоб не шкодити природі, зберігати багатство і красу природи, потрібно її знати і вивчати. У цьому вам допоможуть уроки природознавства. Ви будете досліджувати, вивчати природу, вчитися її розуміти.
Для роботи на уроках природознавства вам знадобляться різнокольорові кружечки і стрілочки. Разом із дорослими виріжте з кольорового картону по п’ять зелених, коричневих, червоних і синіх кружечків і стільки ж стрілочок.
Людину, яка вивчає природу, називають природодослідником, або натуралістом. Розгляньте малюнок на с. 5. Чи знайомий вам цей пейзаж?
- Що на ньому зображено?
- Назвіть те, що належить до природи.
3. Фізкультхвилинка
IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань
Гра «Постав своє запитання»
- Світ, що оточує нас, красивий і загадковий. Щоб багато дізнатися про природу, треба вміти ставити запитання.
Учитель дає зразок запитань про природу:
✵ Чому восени жовтіє листя?
✵ Чому листя опадає на зиму?
✵ Чому птахи відлітають на південь, а інші залишаються на зимівлю?
- Тепер ловіть м’яч і ставте свої запитання, на які хотіли б отримати відповіді на уроках.
V. Підсумок уроку
- Про що ви дізнаєтеся на уроках природознавства?
- Що таке природа? Наведіть приклади.
- Для чого людині потрібні знання про природу?
- Як називають людину, яка вивчає природу?