Природознавство для 1 класу - Розробки конспектів уроків з навчального предмета 2013 рік

4. Конспекти уроків

РІДНИЙ КРАЙ

Урок 49. Як люди дбають про охорону тварин у твоєму краї?

А. І. Качан

Мета. Збагатити знання дітей про охорону і збереження природи рідного краю, охорону тварин; розвивати спостережливість, кмітливість; виховувати любов до природи, турботливе ставлення до тварин.

Методично-дидактичне забезпечення: таблиці, ілюстрації із зображенням тварин лісу, підручник, картки, опорні схеми, Гільберг Т. Г. Природознавство: підруч. Для загальноосвіт. навч. закл.: 1-й кл. / Т. Г. Гільберг, Т. В. Сак. - К.: Генеза, 2012. - 112 с.

Хід уроку

I. Етап орієнтації

Доброго дня тобі, небо блакитне!

Доброго дня тобі, сонце привітне!

Доброго дня тобі, квітка розквітла!

Доброго дня вам, гості привітні!

- Яка зараз пора року?

- Який місяць?

- Яке число?

- Тепло чи холодно надворі?

- Яка температура повітря?

- Який стан неба?

II. Етап цілепокладання

- Діти, ви вже багато знаєте про тварин. Як ви вважаєте, чи потрібно охороняти тварин?

- Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь навіщо потрібно охороняти тварин.

III. Етап проектування

1. Робота над загадками.

2. Робота в групах.

3. Фізкультхвилинка.

4. Робота з підручником.

5. Підсумок уроку.

IV. Етап організації виконання плану діяльності

1. Робота над загадками

- Діти, пропоную вам розгадати загадки:

Із одним вікном хатина,

Роботяща в ній родина,

По квітах усе літають,

Мед пахучий добувають.

(Бджоли, вулик).

Дзьоб міцний і гострий маю,

Шкідників ним здобуваю.

(Дятел).

Що воно за дивина –

Світла денного боїться,

Дзьоб гачком, великі очі,

І не спиться їй щоночі

«Ху - гу - гу!» - кричить вона.

Відгадали? - Це...

(Сова).

Тисяча тисяч бондарів

Роблять хати без дворів.

(Мурашки).

- Діти, тварини, назви яких ви розгадали знищують шкідників рослин. Так, дятел - лікар лісу. Він видовбує хворі дерева дзьобом і довгим язиком виймає з-під кори жучків-короїдів, личинки. Сова - корисний птах, тому що знищує мишей. Мурашки є санітарами лісу.

Тварини дають велику користь людині: як джерело харчування, як джерело естетичної насолоди, як джерело для народної медицини.

Але, на жаль, щороку тварин стає все менше, тому їх обов’язково потрібно охороняти. Для цього створюються заповідники, заказники, національні парки. Крім того, люди створюють зоопарки, де на відміну від заповідників, люди постійно турбуються про тварин, готують їм їжу, будують для них приміщення, доглядають за ними.

- Хто з вас був у зоопарку?

- Яких тварин ви там бачили?

- Як ви думаєте, де краще живеться тваринам - в зоопарку чи в заповіднику? Чому?

2. Попрацюймо в групах

Об’єднаймося за позначками на партах.

- Оберіть лідера, який буде представляти групу.

Завдання для 1 групи.

Правильно оселіть тварин у їх «будиночки». лігво дупло барліг нора вулик

Завдання для 2 групи.

- Перестав букви, щоб вийшли нові слова.

ведьдмі

лицяси

лібка

жолабд

квов

3. Прийшов час відпочити

- Якщо Ви любите природу встаньте зі своїх парт.

- Якщо ви не ламаєте гілки в лісі, то плесніть 3 рази в долоні.

- Якщо ви не смітите в лісі, то нахиліться вліво, а тоді вправо.

- Якщо у вас болить душа, коли бачите зламану гілку, то покладіть руку на серце.

- Якщо ви посадили хоч одне деревце - підстрибніть 2 рази.

- Якщо ви любуєтесь весняними квітами в лісі, то поверніться навколо себе.

- Якщо хочете дружити і бути в злагоді з природою - весело посміхніться один одному.

4. Попрацюємо з підручником

- Складемо закони природи, яких будемо дотримуватись.

1. Бережи тварин, пташок та їх ( ....)

2. Пам’ятай! Ти в природі (...)

3. Посади (...). Полий (...)

4. Взимку нагодуй (...)

5. Не засмічуй (...)

6. Люби рідний (...)

Слова для довідок: дитинчат, гість, дерево, квітку, пташок, природу, край.

- На закінчення прослухайте вірш:

Все на землі потрібно берегти:

І птаха, і звіра, і оту травинку,

Не вихваляйся тим, що цар природи ти,

Бо врешті ти - лише її частинка.

- Як ви розумієте його?

- Ми з вами повинні дбати охорону навколишнього середовища і не повинні завдавати шкоди природі.

V. Контрольно-оцінювальний етап

- Що нового ви дізналися на уроці?

- Чим люди можуть допомогти тваринам?

- Чим конкретно допомагає тваринам кожен із вас?





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити