Розробки уроків - ПРИРОДОЗНАВСТВО 3 клас - за підручником І. В. Грущинської - 2014 рік
ПОВІТРЯ
Зустріч 14. ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ СВОЇ ЗНАННЯ ПРО ПОВІТРЯ
Мета: формувати в учнів уміння застосовувати свої знання про повітря; розвивати творчу активність, уважність; виховувати інтерес до природничих знань.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
— Чи забруднюється повітря у вашому довкіллі?
— Які транспортні засоби найбільше забруднюють повітря? Поясніть чому.
— Доведіть, що повітря після дощу та снігопаду стає чистішим.
— Чи можете ви особисто охороняти повітря від забруднення? Розкажіть.
— Запропонуйте способи очищення повітря на нашій планеті.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви доведете, що вмієте застосовувати свої знання про повітря.
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 40-41)
1) Назвіть склад повітря. Який газ, що входить до складу повітря, необхідний для дихання рослин, тварин і людини? Поясніть, як ви розумієте вислів «чисте повітря».
2) Проаналізуйте. Що в природі залежить від повітря? Назвіть і поясніть свою думку.
✵ Різноманітність неживої та живої природи на Землі.
✵ Виникнення вітру.
✵ Початок і завершення навчального року в школі.
✵ Життя рослин і тварин.
3) Назвіть властивості повітря. Яким чином вони впливають на погоду? Поясніть свою думку.
4) Порівняйте повітря та воду. Чим вони схожі, а чим відрізняються?
5) Обговоріть у класі таку ситуацію. Що станеться з нашою планетою і твоїм оточенням, якщо люди продовжуватимуть забруднювати повітря? Як ви з друзями можете допомогти очищенню повітря? Складіть план корисних дій.
Фізкультхвилинка
— Розкажіть про зображене на фотографіях (с. 41), використовуючи знання про повітря, отримані на уроках природознавства.
— Що вам запам’яталося найбільше?
— Що вас вразило або здивувало?
— Які знання ви можете використати в щоденному житті?
— Які з них, на вашу думку, будуть потрібні вам у майбутньому?
2. Робота в групах
— Як ви розумієте подані вислови?
✵ Потрібен, як повітря.
✵ Шукай вітра в полі.
✵ Вітер у голові.
✵ Іде, куди вітер дме.
✵ Кидати слова на вітер.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що вам удалося на уроці, а що — ні?