Розробки уроків - ПРИРОДОЗНАВСТВО 3 клас - за підручником І. В. Грущинської - 2014 рік

ЛЮДИНА ТА ЇЇ ОРГАНІЗМ

Зустріч 65. ПЕРЕВІР, ЯК ТИ ВМІЄШ ЗАСТОСОВУВАТИ ЗНАННЯ ПРО ЛЮДИНУ ТА ЇЇ ОРГАНІЗМ?

Мета: перевірити, як учні вміють застосовувати знання про людину та її організм; розвивати мислення, пам'ять; виховувати пізнавальний інтерес, самостійність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Фронтальне опитування

— У яких умовах ви зазвичай виконуєте домашні завдання, читаєте і пишете, щоб запобігти псуванню зору?

— Як потрібно поводитися, щоб зберегти гарний слух?

— Розкажіть, як би змінилося наше сприйняття навколишнього світу, якщо б з нього зникли запахи.

— Поміркуйте, коли людина втрачає здатність відчувати смак їжі?

— Доведіть, що всі мешканці нашої планети повинні піклуватися про своє здоров’я.

2. Робота в парах

Тестування

1. Наука, що вивчає будову тіла людини, — це:

а) анатомія;

б) фізіологія;

в) гігієна.

2. Який орган керує діяльністю всього організму?

а) Скелет;

б) нервова система;

в) м’язи.

3. Орган нюху — це:

а) шкіра;

б) язик;

в) ніс.

4. Які предмети догляду за шкірою названо правильно?

а) Зубна щітка, зубна паста, жувальна гумка;

б) мочалка, мило, рушник, крем;

в) гуталін, взуттєва щітка, клей.

5. Якою є роль скелета людини?

а) Захищає внутрішні органи від ушкодження;

б) скорочуючись і розслабляючись, приводить у рух м’язи;

в) є опорою тіла.

6. Для чого людині потрібна їжа?

а) 3 їжею людина отримує поживні речовини;

б) з їжею людина отримує необхідний для життя кисень;

в) з їжею людина отримує воду і вітаміни.

7. Завдяки чому поживні речовини розносяться по всьому організму?

а) Крові;

б) м’язам;

в) нервам.

8. У якому органі відбувається газообмін між повітрям і кров’ю?

а) У носі;

б) у бронхах;

в) у легенях.

9. Яка система органів забезпечує організм киснем, виділяє вуглекислий газ?

а) Кровоносна;

б) дихальна;

в) травна.

10. Яка система органів забезпечує рух крові по організму?

а) Кровоносна;

б) дихальна;

в) травна.

11. Яка складова повітря потрібна органам тіла для роботи?

а) Кисень;

б) вуглекислий газ;

в) азот.

12. У якому рядку вказані слова, що описують здорову людину?

а) Сутулий, міцний, незграбний, високий;

б) горбатий, блідий, кволий, низький;

в) стрункий, спритний, сильний, справний.

— Чи часто ви хворієте?

— У чому причина ваших захворювань?

— Чи можна попередити хвороби?

3. Фізкультхвилинка

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви перевірите, як умієте застосовувати знання про людину та її організм.

IV. ПЕРЕВІРНА РОБОТА

1) Які ви знаєте системи органів у тілі людини? Назвіть.

2) Прочитайте і проаналізуйте всі твердження про правила повноцінного харчування. Знайдіть серед них ті, які ви вважаєте неправильними, та доведіть їх хибність.

• їж тоді, коли хочеться, і не варто дотримувати режиму.

• Уживай свіжі продукти.

• Не їж багато солодкого, булок і цукерок.

• Випивай півтора-два літри води на добу.

• їж лише дуже гарячі страви.

• їж навіть із каструлі, аби наїстися.

• Дбай про привабливе оформлення стола і страв.

3) Що відбувається в організмі людини під час дихання? Розкажіть.

4) Яку роботу виконує кров в організмі людини? Поясніть.

5) Доведіть, що краса тіла — в його здоров’ї.

6) Складіть розповідь про те, як ви загартовуєте свій організм. Проілюструйте її фотографіями або малюнками.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Розгляньте фотографії на с. 169.

— Розкажіть про зображене, використовуючи знання про людину та її організм, отримані на уроках природознавства.

— Що вам запам’яталося найбільше?

— Що вас вразило або здивувало?

— Які знання ви можете використати в щоденному житті?

— Які з них, на вашу думку, будуть потрібні вам і в майбутньому?





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити