ПРИРОДОЗНАВСТВО 4 клас за підручником І. В. Грущинської - розробки уроків
ТЕМА 4. ПРИРОДА УКРАЇНИ
Зустріч 66. ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ: ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ТІЛА Й РЕЧОВИНИ?
Мета: перевірити знання учнів за вивченим розділом; розвивати пам'ять, мислення; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Відповіді на запитання рубрики (Запитання і завдання для тих, хто прагне розуміти природу» (с. 190)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 797)
Учні працюють за завданнями підручника.
2. Фізкультхвилинка
3. Тематичне оцінювання за розділом «Тіла та речовини»
І рівень
Дайте правильну відповідь.
1. Усі речовини складаються із:
а) молекул;
б) тіл;
в) кристалів.
2. У рідких тілах молекули рухаються:
а) швидко;
б) дуже швидко;
в) повільно.
Дайте відповідь «так» чи «ні».
3. Природа дає все, що потрібно людям для життя,
а) Так;
б) ні.
4. Природний газ — це рідке тіло.
а) Так;
б) ні.
5. Яке з наведених понять позначає фізичну величину?
а) Сталь;
б) метр;
в) лінійка;
г) температура.
6. Яке з наведених слів позначає одиницю фізичної величини?
а) Сталь;
б) метр;
в) лінійка;
г) температура.
7. Що належить до природи? Підкресліть.
Місяць, вітер, парта, морозиво, кукурудза, береза, кит.
8. Доповніть речення.
______ тіла зберігають свою форму.
(Тверді, рідкі, газоподібні)
II рівень
9. Позначте стрілками, які слова другого стовпчика відповідають кожному слову першого стовпчика.
Тверде тіло Рідке тіло |
крапля олії повітря |
цукор |
|
Газоподібне тіло |
сік вітер срібна монета |
10. Продовжіть «ланцюжок».
Заєць, метелик, карась, _______.
11. Позначте слова, що позначають речовини.
а) Зошит;
б) вода;
в) бензин;
г) ручка.
12. Позначте поняття, що позначають фізичні тіла.
а) Віск;
б) птах;
в) порцеляна;
г) чашка.
13. Позначте стрілкою, будову якої речовини позначено на малюнках.
Рідка Тверда Газоподібна
III рівень
14. Що «зайве» у кожному рядку? Підкресліть.
Соняшник, сонце, білка, синиця, суниця.
Земля, вода, небо, літак, дощ.
Вода, олія, повітря, молоко, сік.
15. Визначте ціну поділки термометра і його показання.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чи вдалося впоратися з усіма завданнями перевірної роботи?
Примітка. Зустріч 67 «Природознавча вікторина» вчитель проводить на власний розсуд.