ПРИРОДОЗНАВСТВО конспекти уроків 4 клас до підручника Т. В. Гладюк - розробки уроків - 2015 рік

УРОК 21 Узагальнення знань з розділу «План і карта». Контрольна робота

Тема. Узагальнення знань з розділу «План і карта». Контрольна робота.

Мета. Узагальнити і перевірити знання учнів з розділу «План і карта»; розвивати уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, доводити свою думку; розвивати кмітливість, спостережливість, мислення.

Обладнання: таблиці, ілюстративний матеріал, зошит для контрольних робіт.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

Пролунав уже дзвінок,

розпочинаймо з природознавства урок.

На уроці перевіримо, як засвоїли знання

з розділу «План і карта».

Тож на уроці дружно всі працюйте,

слухайте й міркуйте,

на питання відповідайте,

кмітливість проявляйте

й контрольну роботу вчасно здайте.

II. Актуалізація опорних знань.

— Який розділ ми з вами вивчили?

— Сьогодні ми повторимо те, що вивчали на уроках з цього розділу.

III. Систематизація та узагальнення засвоєних знань.

1. Фронтальна бесіда.

— Що називають горизонтом?

— На таблиці покажіть основні та проміжні сторони горизонту.

— Використовуючи таблицю, розкажіть, як визначити сторони горизонту за Сонцем.

— Використовуючи таблицю, розкажіть, як визначити сторони горизонту за місцевими ознаками.

— Покажіть, як за допомогою компаса визначити сторони горизонту.

— Чим план місцевості відрізняється від малюнка?

— Чим подібні глобус і географічна карта? Чим вони відрізняються?

— Чим подібні план і географічна карта? Чим вони відрізняються?

2. Гра «Продовження речень».

• План місцевості — це... .

• Географічна карта — це... .

• Частина земної поверхні, яку ми бачимо навколо себе на рівному місці, — це... .

• Лінії на глобусі у вигляді півкіл, що проведені через полюси, — це... .

• Прилад для орієнтування на місцевості — це... .

• Кола, що проведені на глобусі паралельно до екватора, — це... .

3. Гра «Хто найкмітливіший».

— Відгадайте загадки. Поясніть, як ви здогадалися.

Прилад цей вірно

дорогу підкаже,

магнітна стрілка

на північ вкаже. (Компас)

* * * *

Я для людини друг чудовий,

бери мене завжди в похід,

і я вкажу безпомилково —

де північ, південь, захід, схід. (Компас)

Є моря — плисти не можна,

є шляхи, а не поїдеш,

є земля, та не поореш. (Географічна карта)

* * *

Країни без людей, міста без будинків, ліси без дерев, моря без води. (Географічна карта)

* * *

Кругла куля непроста,

голуба, велика:

без будинків там міста,

без води там ріки;

без людей і без землі

і шляхи, і гори,

і моря, і взагалі

всі земні простори. (Глобус)

4. Музична фізкультхвилинка.

5. Контрольна робота.

IV. Підсумок уроку.

— Уявіть, що кожен з вас — Сонечко. Подумки поділіться життєдайною силою сонячної енергії зі своїми рідними.

V.  Домашнє завдання.

     — Розкажіть рідним, що ви знаєте про план і карту.





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити