Розробки уроків - Природознавство 4 клас (за підручником Т.Г. Гільберг) - Основа 2015 рік

ПРИРОДА МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ

Урок 35. РОСЛИННИЙ І ТВАРИННИЙ СВІТ АВСТРАЛІЇ

Мета: ознайомити учнів з рослинним і тваринним світом Австралії; розвивати мовлення, мислення; вчити складати комп'ютерні презентації, розповіді про природу материків і океанів, виступати перед класом з підготовленою інформацією; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Відповіді на запитання для повторення з рубрики «Перевір себе» (с. 87)

2. Природнича розминка «Чи вірите ви?»

Чи вірите ви в те, що?..

• Австралія — найменший материк.

• Австралія — найвіддаленіший від інших населених материків куточок Землі.

• Австралія — це материк, де все «навпаки»: у липні тут зима, а у січні — літо.

• У Австралії пустелі займають близько її половини.

• Австралія — не найсухіший материк Землі.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про рослинний і тваринний світ Австралії.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розповідь учителя

— Австралія — материк, на якому спекотно і мало вологи. Дерева Австралії скидають не листя, а кору. Тут мешкають звіри, які вилуплюються з яєць,— качкодзьоб і єхидна. Австралія — найсухіший материк Землі, пустелі займають близько його половини. До таких умов життя пристосувалися рідкісні рослини — евкаліпт, пляшкове дерево, а також тварини — сумчастий ведмідь коала, кенгуру. Різноманітний світ птахів. Найбільший птах — страус ему. Великими зграями літають хвилясті папуги.

2. Робота за підручником (с. 88-93)

Вправа «Мікрофон»

Учні відповідають на запитання на с. 88.

— Які природні зони є в Австралії?

— Які рослини ростуть у тропічних лісах?

— Опишіть особливості тварин Австралії.

— Розкажіть про різноманітність тварин за малюнками 81-82.

— Що ви дізналися про савани?

— Яке дерево вважають австралійським деревом? Що цікавого ви про нього дізналися?

— Які ще дерева ростуть у цій природній зоні?

— Які тварини мешкають?

— Що займає найбільшу площу в Австралії?

— Які пустелі називають червоним серцем Австралії? Чому?

— Чим вони ще незвичайні?

— Розкажіть за малюнком 85 про мешканців пустель Австралії.

— Що загрожує природі материка?

— Які природоохоронні заходи тут уживають?

— Розкажіть, про що ви прочитали у «Бібліотечці природодослідника».

— Прочитайте і запам’ятайте висновки на с. 93.

— Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?

3. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

1. Робота над загадками

• Він високо над нами голову несе

І не тому, щоб бачить все,

І не тому, що син царя чи графа,

А тому що це... (жирафа).

• Стриб скоріш в мішок до мами,

Як скінчила жваву гру.

У мішку несе додому

Мама доню... (кенгуру).

• Він майже сто метрів за зростом:

На нього залізти непросто!

Із Австралії був він

І до нас завезений.

У нього одна робота —

Осушення болота. (Евкаліпт)

• Він на дереві висить.

їсть евкаліпт, багато спить. (Коала)

• Довгі свої голки

Виставляє напоказ.

Це не їжачок, а... (дикобраз).

2. Гра «Третій "зайвий"»

Лев, єхидна, кенгуру.

Евкаліпт, пляшкове дерево, орхідея.

Пума, коала, качкодзьоб.

3. Розгадування кросворда

1. Вид страуса, який проживає на території Австралії? (Нанду)

2. Яких свійських тварин розводять в Австралії? (Овець)

3. Тварина, яка має схожий на білячий хвіст. (Опосум)

4. Великий птах, який не вміє літати. (Страус)

5. Сумчасте сліпе звірятко. (Кріт)

6. Сумчастий ведмідь. (Коала)

7. Безголосий птах з довгою шиєю, з чорним оперенням. (Лебідь)

8. Тварина, яка стала дикою, після того, як людина її залишила на цьому материку. (Дінго)

4. Гра «П'ять речень»

Учні у п’яти реченнях формулюють засвоєні знання про рослинний і тваринний світ Австралії.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Назвіть представників рослинного світу Австралії.

— Назвіть представників тваринного світу Австралії.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник (с. 88-93).






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.