Розробки уроків - Природознавство 4 клас (за підручником Т.Г. Гільберг) - Основа 2015 рік

ПРИРОДА УКРАЇНИ

Урок 48. ОЗЕРА І БОЛОТА. ОХОРОНА ВОДОЙМ

Мета: формувати в учнів поняття про штучні та природні водні об'єкти: озера і болота; продовжувати формувати вміння працювати з фізичною картою; розвивати пізнавальний інтерес, уміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; виховувати любов до природи та дбайливе ставлення до водойм.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Відповіді на запитання для повторення з рубрики «Перевір себе» (с. 116)

2. Презентація робіт учнів

3. Презентація виконаних завдань

— Які прислів’я і приказки про річки ви підібрали; пісні, у назвах яких згадуються річки? Хто склав вірші про річку?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про озера і болота та охорону водойм.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 116-119)

Вправа «Мікрофон»

Учні відповідають на запитання на с. 116.

— Що ви дізналися про озера України?

— Як утворюються болота?

— Де в Україні найбільше боліт?

— Які штучні водойми ви знаєте? Розкажіть про них.

— Яке значення водойм?

— Чому водойми потребують охорони?

— Розкажіть, про що ви прочитали у «Бібліотечці природодослідника».

— Прочитайте і запам’ятайте висновки на с. 119

— Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Гра «Незакінчене речення»

Водойми це — ..., ...,...,...,...

Водойми бувають ... та ... Природні водойми: ... Штучні водойми: ...

Місце, де на поверхню землі виходить підземна вода, називають...

2. Тестування

1. Позначте назви річок України.

а) Волга;

б) Дунай;

в) Лена;

г) Десна;

Д) Дон;

е) Дністер;

ж) Сіверський Донець.

2. Знайдіть назви морів і озер України.

а) Азовське;

б) Світязь;

в) Чорне;

г) Каспійське;

д) Синевир;

е) Ялпуг;

ж) Балтійське.

3. Чому джерельна вода чиста?

а) Вона очищується, коли проходить через шари землі;

б) бо в ній немає риби.

4. Море — це:

а) частина океану;

б) самостійний водний простір;

в) частина океану, яка вдається в сушу.

5. Найбільша річка України — це:

а) Дністер;

б) Дніпро;

в) Південний Буг.

6. Яке з морів не омиває з півдня береги України?

а) Азовське;

б) Аравійське;

в) Чорне.

3. Гра «Хто більше?»

— Які бувають водойми?

Водойма — берег, болото, брід, водоймище, джерело, затока, лиман, море, озеро, океан, плесо, ріка, ручай, став, струмок, трясовина.

4. Гра «Заповніть схему»

Слова для довідки: водосховища, джерела, річки, ставки, озера, болота, канали, моря, океани.

5. Гра «П'ять речень»

Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Про що нове ви дізналися на уроці?

— Чи можливе життя на Землі без водойм?

— Чи потрібно охороняти водойми?

— Назвіть природні водойми України. Покажіть їх на карті.

— Назвіть штучні водойми України. Покажіть їх на карті.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник (с. 116-119).






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.