Розробки конспектів уроків з навчального предмета «Природознавство» для 4 класу 2016 рік

Конспекти уроків

Розділ IІІ. Природа материків і океанів

Урок 35. Які особливості має рослинний і тваринний світ Африки?

Кубанцева Інна Володимирівна

Мета: ознайомити учнів рослинним і тваринним світом Африки, розвивати спостережливість, вміння аналізувати і порівнювати; вчити виступати перед класом з підготовленою інформацією, презентувати свою роботу; виховувати пізнавальний інтерес, бережливе ставлення до природи.

Методично-дидактичне забезпечення: Природознавство: підруч. для 4 кл./ І. В. Грущинська. - Київ: Видавничий дім «Освіта», 2015.- 192 с.: іл., карта світу, мультимедійна презентація про рослинний і тваринний світ Африки, відеоролик про дерево баобаб, вірші, загадки, атласи, завдання для роботи у групі.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Відповіді на запитання для юних дослідників природи (ст. 97)

Загадування загадок про Африку.

Презентація робіт про особливості природи материка.

III. Повідомлення теми і мети уроку

- Пропоную вам прочитати рубрику підручника «Ти дізнаєшся» (підручник, ст. 98).

- Сьогодні на уроці ми дізнаємось про цікавий і незвичайний рослинний і тваринний світ Африки.

IV. Вивчення нового матеріалу

Мультимедійна презентація про рослинний і тваринний світ Африки. Відеоролик про дерево Баобаб.

Робота з підручником (ст. 98-100)

Словничок. Савани (від іспанського слова «сабана») - спекотні рівнини, укриті травами, із групами дерев і чагарників.

Дівчинка-розумниця Дзвіночка пропонує відвідати пустелю Сахара.

Розповідь Козака Подорожника про африканські трав’янисті рослини - савани та вологі ліси, які буяють обабіч екватора.

Фізкультхвилинка.

V. Узагальнення й систематизація знань

Гра «Вірю - не вірю»

Висота дерев у Африці досягає 16-поверхового будинку.

- В африканських степах пасуться зебри, жирафи, слони, антилопи, буйволи.

- В Африці живе страус ему - найнижчий птах і найкращий бігун.

- У річках Ніл, Конго, Лімпопо живуть величезні крокодили.

Робота над загадками

Дуже товсті ноги маю,

Тихо їх переставляю.

Височезний я на зріст,

Біля рота маю хвіст! (Слон)

Величезний цей хижак

На людей наводить жах.

Проживає в річці Ніл

Небезпечний ... (Крокодил)

Він незграбний і товстий,

Завжди він чомусь сумний.

А на лобі в нього ріг,

Ця тварина ... (Носоріг).

Вушка ріжками стирчать,

Довгі ніжки кудись мчать.

Ці тварини - вищі всіх -

В Африці всі знають їх! (Жирафи).

Робота в групах.

І група. До назви материка - Африка знайдіть тільки правильні твердження.

- Омивається двома океанами

- Омивається Північним Льодовитим океаном

- Другий за розміром материк

- Омивається Тихим та Індійським океанами

- Найвіддаленіший материк

- Третій за величиною материк

- Баобаб, фінікова пальма, ліана

- Знаходиться у східній півкулі

- Найменший континент

- Цей материк схожий на трикутник

- Цей материк - «безлюдний континент»

- Знаходиться найглибше озеро світу

- Білий ведмідь, морж, північний олень

- Найбільший за розміром материк

- Зебри, жирафи, слони, антилопи, буйволи

- Найменший материк

- Знаходиться в західній півкулі

- Омивається Тихим океаном

- На узбережжі морів і океанів живуть пінгвіни

- Омивається всіма океанами

- Цей материк розташований у двох півкулях

- Найтепліший континент

- Омивається трьома океанами

II група. Серед запропонованих ілюстрацій рослин і тварин знайти ті, які пристосувалися до життя в Африці.(Яблуні, персики, баобаб, слон, білий ведмідь, мавпа, крокодил, білочка, мімоза, пальми, лисичка, леопард, зебра, лимони, груші, какао, кава, носороги, мавпи).

III група. Скласти розповідь про пустелю Сахара

Найбільша пустеля Африки - ________________. Малу частину пустелі вкривають ________________, усе інше — це ________________ та ________________ рівнина. У день тут знемагаєш від ________________, а вночі тремтиш від ________________. Де-не-де у пустелі ростуть окремі трави або колючі ________________. Проте ________________ добре пристосувалися до життя пустелі. (змії, ящірки й комахи, чагарники, , піски, спеки, кущики, Сахара, кам’яниста та глиниста, холоду)

IV група. З’єднати частини прислів’я:

Не вчи    - трава страждає.

Маленька іскорка   мавпу лазити.

Два слони борються  може спалить джунглі

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія.

Гра «Закінчи речення»

На уроці я дізнався (дізналася)...

Найбільше мені сподобалось...

Мені було цікаво...

Урок закінчую з... настроєм.

VII. Домашнє завдання.

С. 98-101

I варіант - розповідь про рослину Африки.

II варіант - розповідь про тварину Африки.






Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити