Природознавство - розробки уроків уроків

ТЕМА 1. ОРГАНІЗМ ЯК ЖИВА СИСТЕМА


УРОК 10 (АЛЬТЕРНАТИВНИЙ ВАРІАНТ)

ТЕМА. УРОК-ГРА «ПРИРОДОЗНАВЧИЙ КВЕСТ»


Мета уроку: навчальна — повторити визначення та закони, що були вивчені за темою «Організм як жива система»; розвиваюча — розвивати вміння учнів порівнювати царства живої природи; виховна — формувати в учнів такі риси, як увага, здатність швидко робити вибір та приймати рішення, уміння програвати і робити правильні висновки з поразки.

Методи уроку: словесний (бесіда), наочний (робота з квест-полем), порівняльний (пригадати відмінності чотирьох царств живої природи).

Обладнання: квест-поля формату А4 (по одному на кожного учасника гри або одно велике поле формату А1 на дошці) без стрілочок та поле з відповідями на завдання для вчителя.

Тип уроку: узагальнююча ситуативна гра.

Міжпредметні зв'язки: географія, біологія.


Хід уроку

I. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ Й ЗАВДАНЬ УРОКУ

— Слово вчителя

Сьогодні ми повторимо вивчену тему за допомогою гри-мандрувальниці. Правильно обрана відповідь переведе учасника на вищий рівень, а помилкова відповідь, навпаки, відкине назад. Тільки підготовлені та уважні гравці першими вийдуть на найвищий рівень та отримають звання переможців.

II. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Якщо гра відбувається командно, то розігрується лише право першого ходу, а далі команди роблять ходи по черзі. Учитель чи ведучий на великому полі на дошці малює стрілочки правильних відповідей.

У цю гру можна також грати індивідуально (кожний сам за себе), якщо число учасників дорівнює або менше, ніж число ходів (12).

Можна провести гру в «закритому» варіанті, коли учні отримують поле з уже накресленими стрілочками, вивчають його, роблять висновки: які відповіді позначені правильно, а які — ні. Потім учитель проводить бліцопитування за 12 запитаннями гри для перевірки, наскільки правильно учні зрозуміли підказку у вигляді вже накреслених стрілочок.Увага! Можливі ходи, у яких обидва варіанти відповідей — правильні.

III. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Усі учасники — молодці, але перемогу здобули найкраще підготовлені гравці.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити