Конспекти всіх уроків курсу ФІЗИКА 10 клас І семестр - Рівень стандарту - 2018 рік

Розділ 1. МЕХАНІКА

Урок 9. ПРИСКОРЕННЯ. РІВНОПРИСКОРЕНИЙ РУХ

Мета уроку: ввести поняття рівноприскореного прямолінійного руху, описати його математично; пояснити учням фізичний зміст прискорення.

Формування ключових компетентностей:

• основні компетентності у природничих науках і технологіях;

• інформаційно-цифрова компетентність;

• математична компетентність;

• уміння вчитися впродовж життя.

Тип уроку: комбінований урок.

Обладнання та наочність: демонстрування рівноприскореного руху, портрет Галілея.

Відеофрагмент або комп'ютерне демонстрування: динамічна модель рівноприскореного руху; запуск космічного корабля; рух потяга.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Аналіз самостійної роботи № 1

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ

Запитання для фронтального опитування

1. Що ви можете сказати про швидкість нерівномірного руху?

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення нової теми

• Означення рівноприскореного прямолінійного руху.

• Прискорення тіла під час рівноприскореного руху (означення, формула, одиниця вимірювання).

• Швидкість рівноприскореного руху.

• Переміщення прямолінійного рівноприскореного руху.

• Основна задача механіки для рівноприскореного прямолінійного руху.

Опорний конспект

Додатково:

Задача Галілея про відношення переміщень за рівні послідовні проміжки часу

Переміщення за будь-які рівні послідовні проміжки часу під час рівноприскореного руху відносяться як послідовні непарні числа

Переміщення, яке здійснило тіло за n -у секунду руху

V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ ТА УМІНЬ

• Який фізичний зміст прискорення під час прямолінійного рівноприскореного руху?

• Що приймають за одиницю прискорення?

Розв'язання задач

1 Після того, як потяг почав гальмувати з прискоренням 0,5 м/с2, він пройшов до зупинки 225 м. З якою швидкістю рухався потяг? Упродовж якого часу він зупинився?

2. Автомобіль через 10 с від початку руху набрав швидкість 72 км/год. З яким прискоренням він рухався? Який шлях пройшов за цей час?

Задачник №№ ___.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

VI. КОМЕНТАР ДО ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Домашнє завдання.

• Повторити §______ .

• Розв’язати вправу_____ письмово.

• Розв’язати завдання №№_____ задачника.

Додаткове домашнє завдання (індивідуально).

Розв'яжіть задачу.

Перший вагон потяга проїхав повз нерухомого спостерігача, який стояв на платформі, за 1 с, а другий вагон — за 1,5 с. З яким прискоренням рухався потяг, якщо довжина вагона 12 м? Чому дорівнювала швидкість потяга на початку спостереження?





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити