Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

УСІ УРОКИ ФІЗИКИ 11 клас
АКАДЕМІЧНИЙ РІВЕНЬ

1-й семестр

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

1. Електричне поле

УРОК 11/11

Тема. Тематичне оцінювання з теми «Електричне поле»

 

Мета уроку: контроль і оцінювання знань, умінь і навичок учнів з вивченої теми.

Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань.

 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Підсумкове тематичне оцінювання можна провести у вигляді контрольної роботи. Кожний варіант контрольної роботи містить шість завдань. Перші два завдання — тестові; у цих завданнях необхідно вибрати одну правильну відповідь із чотирьох запропонованих (обґрунтування вибору відповіді не потрібно). Третє, четверте й шосте завдання — завдання або якісне питання, що потребують короткої або розгорнутої відповіді з обґрунтуванням розв’язання. П’яте завдання — на встановлення відповідності (логічні пари). У цьому завданні потрібно встановити відповідність між фізичними поняттями, виразами, законами, термінами й т. ін.

Перше завдання оцінюють в 0,5 бала, друге — в 1 бал, третє — у 1,5 бала, четверте — у 2 бали, п’яте — у 3 бали, шосте — у 4 бали. За перше, друге й п’яте завдання учень одержує максимальний бал, якщо розв’яже його правильно, або 0 балів, якщо припуститься бодай однієї помилки. Третє, четверте й шосте завдання можуть бути виконані частково (неповна відповідь на якісне питання або помилки в обчисленнях, не до кінця розв’язані завдання або розв’язання недостатньо обґрунтоване й т. ін.). У цьому випадку учень одержує за кожне завдання меншу від зазначеного максимуму кількість балів.

За шість правильно виконаних завдань учень може максимально одержати 12 балів.

Нижче пропонуємо один з варіантів контрольної роботи № 1 «Електричне поле».

 

Завдання 1 (0,5 бала)

Куди напрямлений у точці C вектор напруженості електричного поля, створеного двома зарядами (див. рисунок)?

 

image114

 

А Ліворуч.

Б Праворуч.

В Униз.

Г Угору.

Завдання 2 (1 бал)

Негативно заряджену кульку переміщають із точки 1 у точку 2 у поле зарядженого конденсатора.

 

image115

 

А Кулька притягується до правої пластини конденсатора.

Б На кульку з боку електричного поля діє сила, напрямлена вліво.

В Під час переміщення кульки електричне поле виконує позитивну роботу.

Г Кульку переміщають у напрямку, протилежному до напрямку вектора напруженості поля.

Завдання 3 (1,5 бала)

Як треба переміщати точковий заряд у поле іншого (нерухомого) точкового заряду, щоб потенціальна енергія взаємодії зарядів не змінювалася?

Завдання 4 (2 бали)

Визначте електроємність конденсатора, якщо за різниці потенціалів на обкладках 1 кВ енергія його електричного поля дорівнює 10 Дж.

Завдання 5 (3 бали)

Завдання 5 має на меті встановити відповідність (логічну пару). До кожного рядка, позначеного буквою, підберіть твердження, позначене цифрою.

А Напруженість електричного поля.

Б Потенціал електричного поля.

В Електроємність конденсатора.

Г Енергія зарядженого конденсатора.

1 Фізична величина, що дорівнює відношенню модуля заряду однієї з його обкладок до різниці потенціалів між обкладками.

2 Фізична величина, що дорівнює відношенню потенціальної енергії заряду, поміщеного в дану точку поля, до значення цього заряду.

3 Фізична величина, що дорівнює відношенню сили, що діє з боку поля на точковий заряд, поміщений у дану точку поля, до значення цього заряду.

4 Фізична величина, що дорівнює добутку різниці потенціалів до відстані між двома точками поля.

5 Фізична величина, що дорівнює відношенню квадрата заряду обкладки конденсатора до подвоєної електроємності.

Завдання 6 (4 бали)

Плоский повітряний конденсатор, відстань між пластинами якого 5 см, заряджений до 200 В і відімкнений від джерела напруги. Якою буде напруга на конденсаторі, якщо його пластини розвести на відстань 10 см?

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.