УСІ УРОКИ ФІЗИКИ 11 клас
АКАДЕМІЧНИЙ РІВЕНЬ

1-й семестр

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

2. Електричний струм

УРОК 5/16

Тема. Лабораторна робота № 1 «Визначення ЕРС і внутрішнього опору джерела струму»

 

Мета уроку: навчитися вимірювати ЕРС і внутрішній опір джерела струму.

Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань.

Обладнання: джерело струму (гальванічний елемент, батарейка або блок харчування), амперметр, вольтметр, реостат, ключ, сполучні проводи.

 

ХІД РОБОТИ

1. Зберіть електричне коло, у якому реостат приєднаний через ключ до джерела струму, амперметр вимірює силу струму в колі, а вольтметр — напругу на полюсах джерела струму.

 

 

2. За допомогою повзунка реостата встановіть максимальний опір реостата. Замкніть ключ, занесіть у таблицю в зошиті для лабораторних робіт показання приладів.

3. Пересуваючи потроху повзунка реостата, занесіть у таблицю показання приладів, які відповідають меншим значенням опору реостата.

 

№ досліду

1

2

3

4

5

6

І, А

 

 

 

 

 

 

U, В

 

 

 

 

 

 

 

4. Накресліть систему координат: на осі абсцис відкладайте значення сили струму І, на осі ординат — значення напруги U. Позначте точки, які відповідають результатам ваших вимірів.

5. Отримані точки повинні лежати поблизу однієї прямої. Проведіть цю пряму так, щоб якнайбільше отриманих точок лежали на прямій або дуже близько від неї. Якщо це вдалося зробити, то дослід підтверджує лінійний зв’язок між силою струму й напругою.

6. Продовжте пряму до перетинання з осями координат. Координата точки перетинання з віссю ординат відповідає ЕРС  джерела струму. Координата точки перетинання з віссю абсцис — силі струму короткого замикання Iкз.

7. Запишіть отримані значення:

image156

Визначте внутрішній опір джерела струму:

8. Запишіть у зошиті для лабораторних робіт висновок: що ви вимірювали і який отримали результат.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.