Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

УСІ УРОКИ ФІЗИКИ 11 клас
АКАДЕМІЧНИЙ РІВЕНЬ

1-й семестр

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА

3. Електромагнітне поле

УРОК 8/35

Тема. Лабораторна робота № 3 «Дослідження явища електромагнітної індукції»

 

Мета уроку: спостерігати явище електромагнітної індукції, перевірити виконання правила Ленца.

Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань.

Обладнання: джерело струму, ключ, розбірної електромагніт, смуговий магніт, амперметр, сполучні проводи.

 

ХІД РОБОТИ

1. Приєднайте клеми котушки 1 розбірного електромагніту через ключ до полюсів джерела струму, а котушку 2 приєднайте до амперметра. Замикаючи й розмикаючи ключ, спостерігайте за показаннями амперметра. Досліджуйте, як змінюються ці показання, якщо: а) змінити полярність джерела струму; б) приєднати ярмо 3 до сердечника електромагніту.

 

 

2. Приєднавши одну з котушок до амперметра, спостерігайте за показаннями приладу, коли до сердечника швидко наближається й швидко віддаляється від нього смуговий магніт. Досліджуйте, як зміняться результати досліду, якщо: а) повернути смуговий магніт іншим полюсом до сердечника; б) наближати й віддаляти магніт біля іншого кінця сердечника; в) приєднати ярмо 3 до сердечника електромагніту.

3. Запишіть у зошиті для лабораторних робіт висновки: що ви вимірювали і які отримали результати.

4. Додаткове завдання. Накресліть схему одного із виконаних дослідів, позначте на схемі напрямки струмів і магнітних полів. Доведіть, що у проведеному досліді виконувалося правило Ленца.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.