Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

УСІ УРОКИ ФІЗИКИ 11 клас
АКАДЕМІЧНИЙ РІВЕНЬ

2-й семестр

АТОМНА І ЯДЕРНА ФІЗИКА

УРОК 3/80

Тема. Лабораторна робота № 6 «Спостереження суцільного й лінійчастого спектрів речовини»

 

Мета уроку: спостерігати суцільний і лінійчастий спектри випромінювання, досліджувати порядок кольорів у спектрах.

Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань.

Обладнання: генератор високої напруги «Спектр», спектральні трубки з різними газами, джерело постійного струму, лампа накалювання з вертикальною прямою лінією (ці прилади є загальними для всього класу), скляна призма (або призма прямого зору, або скляна пластинка зі скошеними гранями).

 

ХІД РОБОТИ

1. Спостерігайте через призму нитку лампи накалювання (грані призми, на яких заломлюється світло, повинні бути вертикальними). Переконайтеся, що спостерігаєте суцільний спектр. Запишіть, у якому порядку ви спостерігаєте кольори в цьому спектрі.

2. Спостерігайте через призму по черзі світло від декількох спектральних трубок. Переконайтеся, що одноатомні гази дають лінійчасті спектри.

3. Спостерігаючи лінійчасті спектри, визначте:

·       чи бачите ви однакові спектральні лінії в спектрах різних речовин;

·       чи відрізняється порядок кольорів у лінійчастих спектрах від порядку кольорів у суцільному спектрі.

4. Запишіть у зошиті для лабораторних робіт висновки: що ви спостерігали і який отримано результат.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.