УСІ УРОКИ ФІЗИКИ 11 клас
АКАДЕМІЧНИЙ РІВЕНЬ

2-й семестр

АТОМНА І ЯДЕРНА ФІЗИКА

УРОК 12/89

Тема. Лабораторна робота № 7 «Дослідження треків заряджених частинок по фотографіях»

 

Мета уроку: навчитися аналізувати фотографії треків заряджених частинок.

Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань.

Обладнання: фотографії треків заряджених частинок у підручнику, тонкий папір, олівець, лінійка.

 

ХІД РОБОТИ

1. Поясніть, чому треки 1, 2 і 3 на рисунку а мають форму спіралей (камера Вільсона перебуває в однорідному магнітному полі, індукція якого перпендикулярна до площини рисунка). Укажіть напрямок руху атомного ядра, якому належить трек 1, і напрямок індукції магнітного поля.

 

 

2. Виміряйте початковий радіус кривини r2 треку 2 на рисунку а. Для цього перенесіть рисунок на тонкий папір, проведіть дві хорди й перпендикуляри до середини цих хорд. Точку перетинання цих перпендикулярів можна вважати центром кривини траєкторії.

3. Виміряйте таким точно способом початковий радіус кривизни r3 треку 3 на рисунку а. Порівняйте радіуси r2 і r3. Яка частинка могла залишити трек 3, якщо трек 2 належить -частинці? Відомо, що початкові швидкості обох частинок однакові.

4. На рисунку б показані треки частинок, які вилітають зі свинцевої пластинки 1 усередині камери Вільсона внаслідок опромінення γ-квантами (камера Вільсона знову перебуває в однорідному магнітному полі, індукція якого перпендикулярна до площини рисунка). Перенесіть рисунок на тонкий папір. Виміряйте радіуси кривизни треків 2 і 3, порівняйте отримані значення. Яка частинка могла залишити трек 3, якщо трек 2 належить електрону?

5. Запишіть у зошиті для лабораторних робіт висновки: що ви вимірювали і який отримали результат.

Після закінчення уроку учням можна запропонувати виконати самостійну роботу № 14 «Атомне ядро. Ядерні сили. Радіоактивність».


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.