Розробки уроків - ФІЗИКА 7 КЛАС - 2012 рік

РОЗДІЛ 1. ПОЧИНАЄМО ВИВЧАТИ ФІЗИКУ

УРОК 1. ФІЗИКА ЯК ПРИРОДНИЧА НАУКА

Мета: формувати в учнів початкові уявлення про фізику як природничу науку, про зміст фізики, про фізичні тіла та явища, формувати інтерес до вивчення фізики, її методів, розширювати кругозір учнів, розкрити зв’язок фізики з повсякденим життям, технікою і виробництвом, познайомити учнів з творцями фізичної науки, внеском українських вчених у розвиток фізики.

Тип уроку: урок — лекція.

Обладнання та наочність: демонстрації прикладів фізичних явищ, портрети вчених.

Відеофрагмент: про видатних вчених.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

II. Актуалізація опорних знань та вмінь

Запитання для фронтального опитування:

• Що таке природа?

• Які науки про природу вам відомі? Що вони вивчають?

III. Вивчення нового матеріалу

План вивчення нової теми:

• Визначення фізики як науки.

• Видатні фізики.

• Фізичні тіла, речовини

• Фізичні явища.

• Спостереження та експеримент.

• Фізична теорія. Фізичні закони

• Фізичні величини та одиниці їх вимірювання.

• Вимірювальні прилади

Опорний конспект

«Наука не є й ніколи не буде завершеною книгою...»

А. Ейнштейн

Видатні вчені-фізики

Вчений

Країна, дати життя

Основні відкриття та досягнення

Галілео Галілей

   

Ісак Ньютон

   

Майкл Фарадей

   

Альберт Ейнштейн

   

Костянтин Едуардович Ціолковський

   

Юрій Кондратюк

   

Фізичні явища

Фізичні явища

Приклади

Характерні прояви

Світлові

   

Теплові

Нагрівання води, процес плавлення льоду, процес випаровування рідини

Змінюється агрегатний стан речовини або змінюється її температура у даному агрегатному стані

Механічні

   

Електричні

   

Магнітні

   

Звукові

   

Методи фізичних досліджень

Експериментальні

Теоретичні

Спостереження

Експеримент

Гіпотеза

Моделювання

Математичний запис

IV. Закріплення нових знань і вмінь

• Що вивчає фізика?

• Що називають фізичними тілами? Що називають речовиною?

• Що називають фізичними явищами? Наведіть приклади різних фізичних явищ.

• Назвіть видатних вчених-фізиків.

• Чому фізику вважають основою техніки?

• Що таке фізична величина?

• Що означає виміряти фізичну величину?

• Наведіть приклади фізичних приладів.

• Як ви розумієте вислів А. Ейнштейна «Наука не є й ніколи не буде завершеною книгою...».

V. Підбиття підсумків уроку

VI. Домашнє завдання

• Завдання за підручником (Ф. Я. Божинова, М. М. Кірюхін, О. А. Кірюхіна Фізика-7). Вивчити конспект, § 1,2, 3, 4, стор.15 вправа письмово.

• Завдання за задачником:

• Додаткове завдання. Підготуйте повідомлення про видатних українських вчених-фізиків.






Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.