Розробки уроків - Фізика 9 клас II семестр - 2017 рік

РОЗДІЛ 5. РУХ І ВЗАЄМОДІЯ. ЗАКОНИ ЗБЕРЕЖЕННЯ

УРОК № 53. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ № 4. РІВНОПРИСКОРЕНИЙ РУХ. ПРИСКОРЕННЯ

Мета уроку: ввести поняття рівноприскореного прямолінійного руху, описати його математично; пояснити учням фізичний зміст прискорення.

Формування ключових компетентностей:

• Математична грамотність.

• Компетентності в природничих науках і технологіях.

• Уміння навчатися впродовж життя.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання та наочність: демонстрування рівноприскореного руху, наприклад, на похилій площині, портрет Г. Галілея.

Відеофрагмент або комп'ютерне демонстрування: відеозапис рівноприскореного руху (починає рухатися автомобіль, старує ракета тощо), презентація про Галілея, фрагмент мюзиклу про Галілея.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

ІІ. ПЕРЕВІРКА ВИКОНАННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Аналіз контрольної роботи № 4.

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ

Запитання для фронтального опитування:

• Означення прямолінійного рівномірного руху.

• Швидкість прямолінійного рівномірного руху.

• Розрахунок переміщення для прямолінійного рівномірного руху.

• Основна задача механіки.

• Основна задача механіки для рівномірного прямолінійного руху.

• Наведіть приклади руху тіла зі змінною швидкістю.

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення нової теми:

• Означення рівноприскореного прямолінійного руху.

• Прискорення тіла під час рівноприскореного руху (означення, формула, одиниця прискорення).

• Швидкість рівноприскореного руху.

• Розрахунок переміщення прямолінійного рівноприскореного руху.

• Основна задача механіки для рівноприскореного прямолінійного руху.

Опорний конспект

V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ

1. Після того, як потяг почав гальмувати з прискоренням 0,5 , він пройшов до зупинки 225 м. З якою швидкістю рухався поїзд? Протягом якого часу він зупинився?

2. Автомобіль через 10 с від початку руху набрав швидкість 72 . З яким прискоренням він рухався? Який шлях пройшов за цей час?

Задачник №№_______

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

VII. КОМЕНТАР ДО ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Домашнє завдання

• Вивчити §___, вивчити конспект.

• Розв’язати вправу письмово.

• Розв’язати завдання №№__задачника.

• Розпочати підготовку навчального проекту № 5.

Додаткове домашнє завдання (індивідуально)

Перший вагон потяга проїхав повз нерухомого спостерігача, який стояв на платформі, за 1 с, а другий вагон — за 1,5 с. З яким прискоренням рухався поїзд, якщо довжина вагона —12 м? Чому дорівнювала швидкість потяга на початку спостереження?





Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити