Розробки уроків - Фізика 9 клас II семестр - 2017 рік
РОЗДІЛ 5. РУХ І ВЗАЄМОДІЯ. ЗАКОНИ ЗБЕРЕЖЕННЯ
УРОК № 54. ГРАФІКИ ПРЯМОЛІНІЙНОГО РІВНОПРИСКОРЕНОГО РУХУ
Мета уроку: показати учням, як можна за допомогою графіків охарактеризувати рівноприскорений прямолінійний рух; формувати навички побудови графіків руху; показати практичну значущість набутих знань (наприклад, графік руху потягів на залізниці).
Формування ключових компетентностей:
♦ Математична грамотність.
♦ Компетентності в природничих науках і технологіях.
♦ Уміння навчатися впродовж життя.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання та наочність: побудований графік руху потягів на залізниці.
Відеофрагмент або комп'ютерне демонстрування: відеозаписи рівноприскореного руху.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ВИКОНАННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ
Запитання для фронтального опитування:
1. Повторення графіків рівномірного руху.
2. Що називають рівноприскореним рухом? Наведіть приклади такого руху.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
План вивчення нової теми:
• Графік прискорення рівноприскореного прямолінійного руху.
• Графік швидкості рівноприскореного прямолінійного руху.
• Графік координати рівноприскореного прямолінійного руху. Опорний конспект
Зауваження: пройдений шлях чисельно дорівнює площі фігури під графіком швидкості.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
• Рівняння руху матеріальної точки має вигляд x = 0,4t2. Запишіть формулу залежності vx (t). Побудуйте графіки залежності x(t), ax (t), vx (t).
Задачник №№_________
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
VII. КОМЕНТАР ДО ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Домашнє завдання
• Вивчити §__ , вивчити конспект.
• Розв’язати вправу письмово.
• Розв’язати завдання №№___задачника.
Додаткове домашнє завдання (індивідуально)
Рух двох автомобілів заданий рівняннями x1 = 15 + t2 та x2= 8t. Знайдіть час та місце зустрічі автомобілів аналітично та графічно.