ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ 3 КЛАС
Розробки уроків

ПЕРЕДМОВА


Будь-яка праця складається з чотирьох елементів: предмети праці — матеріали; знаряддя праці — інструменти; діяльність людини в праці — трудові операції; продукт праці — виріб.

Ці елементи знаходяться в основі змісту політехнічних знань та умінь, які формуються в учнів початкових класів. Використовуючи на уроках різні матеріали (папір, картон, природні та штучні матеріали, тканину, метал), шляхом згинання, різання, склеювання, ліплення необхідно навчити молодших школярів отримувати різноманітні продукти трудової діяльності.

Даний посібник містить докладні розробки уроків із трудового навчання у 3 класі, в яких автор розкриває інтегративні зв’язки матеріалу, що вивчається, з образотворчим мистецтвом, курсом «Я і Україна» (розширення пізнавальних інтересів дітей до техніки, до праці людей різних професій, до народного декоративного мистецтва). У посібнику запропоновані цікаві відомості про різні матеріали, відомі винаходи, технологію виконання робіт із паперу і картону, виготовлення іграшок із пластиліну, природних та рослинних матеріалів.

Матеріал збірки сприятиме розвитку творчого мислення учнів, художнього смаку, дрібної моторики рук, фантазії, формуванню правил етикету та елементарних навичок дизайну. Учням пропонується виконувати роботи як за зразком, так і за власним задумом.

Матеріал посібника допоможе проводити заняття нестандартно, в цікавій ігровій формі, враховуючи вікові та індивідуальні особливості дітей. На кожному уроці використовуються словникові слова, загадки, вірші, прислів’я, кросворди, що надає вчителеві можливість перетворити програмне заняття на процес розвитку творчих здібностей учнів, формуючи в них основні компетентності, що є такими необхідними у майбутньому «дорослому» житті.Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити