ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ 3 КЛАС - Розробки уроків за підручником В. К. Сидоренка - 2014 рік
РОЗДІЛ ДРУГИЙ. РОБОТА З ПАПЕРОМ, ПЛАСТИЛІНОМ І З ПРИРОДНИМИ МАТЕРІАЛАМИ
Урок 18. ВИГОТОВЛЕННЯ ТВАРИН У ТЕХНІЦІ КВІЛІНГ. КОМПОЗИЦІЯ «ПАВИЧ»
Мета: вдосконалювати навички роботи в техніці квілінг; навчити виготовляти фігурку павича; розвивати творчі здібності учнів, уяву, увагу; виховувати охайність під час роботи, працьовитість, любов до навколишнього світу.
Обладнання: папір для квілінгу; гачки для квілінгу (зубочистки); клей ПВА; пінцет; ножиці; зразки готових робіт; мультимедійна дошка.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
Добрий день, любі діти,
Рада вас вітати,
Щастя і добра
Всім вам побажати.
Посміхніться всім довкола:
Сонцю, небу, добрим людям,—
І тоді обов’язково
День для всіх щасливим буде!
2. Перевірка готовності до уроку
3. Упорядкування робочих місць
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
— Сьогодні ми продовжимо виготовляти аплікації у техніці квілінг.
— У техніці квілінг можна виготовляти не тільки квіти, але й різноманітні фігурки тварин.
Усі форми фігурок, деталі оздоблення майстри квілінгу передають, не «фотографуючи» їх, а за допомогою творчості та фантазії.
Робота за підручником (с. 62)
— За допомогою елементів квілінгу ми виготовимо найяскравішого птаха. Якого? Відгадайте!
• Хвіст яскравий розправляє,
Ходить і пишається.
Лиш пісень він не співає.
Як красень називається? (Павич)
2. Повторення основних елементів техніки квілінг (див. уроків)
Фізкультхвилинка
Що ж, мабуть, прийшла пора
Трохи відпочити.
Хочу я на фізхвилинку
Всіх вас запросити.
Раз — підняли руки вгору,
Два — схилились всі додолу.
Руки — в боки! Скік-скік-скоки!
Нахилились, повернулись,
Одне одному всміхнулись.
Покрутились вправо-вліво —
Щоб нічого не боліло.
Раз, два, три, чотири!
Набираємося сили.
Нахиліться, поверніться,
До товариша всміхніться.
3. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
Мультимедійна презентація
— Розгляньте зразок на дошці.
— Які елементи квілінгу використані у роботі?
— З якого елемента зроблена голова?
— З якого елемента зроблений тулуб?
— З якого елемента зроблений хвіст?
— З якого елемента зроблене крильце?
— З якого елемента зроблений дзьобик?
— З якого елемента зроблені лапки?
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
V. ПІДСУМОК УРОКУ
— Чи сподобався вам урок?
— Як можна оформити цю роботу?
— Що ще до неї можна додати?