ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ 3 КЛАС - Розробки уроків за підручником В. К. Сидоренка - 2014 рік

РОЗДІЛ ТРЕТІЙ. РОБОТА З ВОЛОКНАМИ ТА НИТКАМИ

Урок 20. ЕКСКУРСІЯ ДО ШКІЛЬНОЇ МАЙСТЕРНІ З ОБРОБКИ ТКАНИНИ. АПЛІКАЦІЯ З ТКАНИНИ

Мета: провести екскурсію до шкільної майстерні з обробки тканини; ознайомити учнів з видами пряжі та ниток, з видами тканини, з прийомами обробки тканини, з різновидом аплікацій із тканини; розвивати спостережливість, увагу, пам'ять; виховувати інтерес до уроків трудового навчання.

Обладнання: колекція тканин; зразки пряжи та ниток; зразки аплікацій із тканини; мультимедійна дошка.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання

Сьогодні ми зробимо один крок —

До швейної майстерні прийшли ми на урок.

Ми разом усі починаємо працювати,

Щоб більше та більше навколо пізнати.

2. Перевірка готовності до уроку

3. Упорядкування робочих місць

II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні ми завітали до шкільної майстерні з обробки тканини. Протягом екскурсій ми ознайомимося зі швейними приладами, інструментами, видами пряжи та ниток, видами аплікацій із тканини.

Слід пам’ятати, що урок-екскурсія — це такий самий урок, як заняття у класі, тому потрібно формувати певних вимог.

• Уважно слухати, організовано ставити запитання, не розмовляти, дотримувати дисципліни.

• Не порушувати порядок і дисципліну.

• У майстерні триматися всім разом, переходити від одного робочого місця до іншого спокійно, без метушні.

• Ставати так, щоб усім було видно.

2. Вступна бесіда

Мультимедійна презентація

— Багато тисячоліть людина не мислить своє життя без тканини. Тканина — це одяг, взуття, штори, білизна, рушники, серветки та багато іншого.

— З чого виготовляють такий необхідний людству матеріал? (Відповіді учнів.)

3. Розповідь учителя

— Якщо взяти клаптик тканини, то, уважно розглянувши його, можна легко переконатися в тому, що тканина утворена завдяки переплетінням ниток. Причому в різних тканинах нитки переплітаються по-різному. Тканина складається з ниток, нитки виготовляються з різних видів пряжі. Залежно від пряжі, тканини можуть бути вовняні, лляні, шерстяні, шовкові та синтетичні.

Розглядання зразків пряжі та тканини.

— Яким чином людина може прикрасити свій одяг? (Відповіді учнів.)

— Свій одяг можна прикрасити за допомогою аплікацій з тканини.

Розглядання зразків аплікацій.

Фізкультхвилинка

Що ж, мабуть, прийшла пора

Трохи відпочити.

Хочу я на фізхвилинку

Всіх вас запросити.

Раз — підняли руки вгору,

Два — схилились всі додолу.

Руки — в боки! Скік-скік-скоки!

Нахилились, повернулись,

Один одному всміхнулись.

Покрутились вправо-вліво —

Щоб нічого не боліло.

Раз, два, три, чотири!

Набираємося сили.

Нахились, повернись,

До товариша всміхнись.

4. Демонстрування та аналіз зразка

1) Інструктаж учителя.

— Розгляньте колекцію тканин.

— Розгляньте зразки пряжі.

— Спробуйте поєднати пряжу та тканину між собою.

— З якої пряжі яка тканина виготовлена?

— Розглядаючи зразки аплікацій, зверніть увагу, яким чином кріпиться тканина.

— З якої тканини виготовлені різні зразки аплікацій?

2) Повторення правил безпеки під час роботи.

III. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

ІV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи сподобався вам урок?

— З чим ми сьогодні ознайомилися?

— Що нового дізналися?




Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити