ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ 3 КЛАС - Розробки уроків за підручником В. К. Сидоренка - 2014 рік

РОЗДІЛ ПЕРШИЙ. РОБОТА З ПЛАСТИЛІНОМ І ПРИРОДНИМИ МАТЕРІАЛАМИ

Урок 5. КОМБІНУВАННЯ ПРИРОДНИХ І ПЛАСТИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. ГОРІХОВІ ФАНТАЗІЇ

Мета: удосконалювати техніку роботи з пластиліном та природними матеріалами; формувати вміння створювати композиції; розвивати моторику рук, творчі здібності, уяву; вчити контролювати і коригувати свої дії; виховувати охайність під час роботи, дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: картон-основа; дощечка; пластилін; стеки; горіхова шкаралупа, природний матеріал; фарби; пензель; серветка; зразки композицій; мультимедійна дошка.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Привітання

Учитель

Любі діти, добрий день!

Зичу праці і старання,

А ще, друзі, всім бажаю —

Сил, натхнення на весь день!

Учні

Добрий день! Добрий день!

Дякуємо за побажання,

На урок беремо з собою:

Знання, вміння, навички й старання.

2. Перевірка готовності до уроку

3. Упорядкування робочих місць

ІІ. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Повідомлення теми та мети уроку

Робота за підручником (с. 19)

— Сьогодні на уроці ми продовжимо ознайомлення з прийомами роботи з пластиліном, будемо також працювати з природними матеріалами. Виготовимо композицію «Горіхові фантазії».

2. Вступна бесіда

— Казково багата природа. У кожній гілочці, у кожній травиночці ховається маленьке диво. Скільки всього можна змайструвати зі звичайної горіхової шкаралупи! Треба лише доторкнутися до чарівного світу казки, й у ваших руках оживуть милі створіння — мешканці фантастичної країни.

Мультимедійна презентація

— Розгляньте зображення. На кого може перетворитися шкаралупа грецького горіха?

— Поміркуйте, на які ще природні форми можна перетворити горішки?

Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

Плесніть, діти, кілька раз.

За роботу, все гаразд!

3. Демонстрування та аналіз зразка

1) Інструктаж учителя.

Робота за підручником (с. 20)

• Перетворіть свою горіхову шкаралупу на природну або фантастичну істоту.

• Доповніть її деталями з пластиліну та інших природних матеріалів.

• Створіть образ, використовуючи фарби.

• З’єднувати деталі можна за допомогою пластиліну.

2) Повторення правил безпеки під час роботи.

ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи сподобався вам урок?

— Які композиції вам сподобалися найбільше? Чим саме?



Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити