Біологічні науки, що вивчають організм людини. Значення знань пролюдинудля збереження її здоров’я

Місце людини в природі

Царство Тварини – Підцарство Багатоклітинні – Тип Хордові – Підтип Черепні (Хребетні) – Клас Ссавці – Підклас Справжні звірі – Інфраклас Плацентарні – Ряд Примати – Родина Людиноподібні мавпи – Рід Люди – Вид Людина розумна (Homo sapiens).

Біологічні науки, що вивчають людину

Фізіологія,

- анатомія,

- психологія,

- гігієна,

- гістологія,

- цитологія,

- ембріологія,

- морфологія,

- генетика,

- екологія,

- валеологія людини.

Методи вивчення організму людини:

- порівняльно-анатомічний;

- біохімічний;

- мікро-макроскопічний;

- гістологічний;

- фістульний: зондування, ендоскопія, електрогастрографія;

- енцефалографія;

- електрокардіографія;

- рентгенографія;

- сканування;

- термографія;

- тестування;

- статистичний метод.

Здоров’я — це стан фізичного, психічного та соціального благополуччя, високої працездатності і соціальної активності людини. Здоров’я підтримується захисно-пристосувальними реакціями організму, спрямованими на збереження сталості його внутрішнього середовища й адаптацію до умов існування.

Хвороба — це порушення нормальної життєдіяльності організму, в результаті чого знижуються його пристосувальні можливості.



Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.