Механізм скорочення м’язів.Сила м’язів. Втома

Розрізняють статичну та динамічну роботу м’язів. Динамічною називають роботу, пов’язану з рухом (скорочення м’язів чергується з розслабленням). Під час статичної роботи м’язи довгий час перебувають у напруженому стані, але не скорочуються. Статична робота дуже стомлива. Робота м’язів супроводжується витратами енергії.

Тривала або одноманітна робота спричиняє стомлення м’язів. Після закінчення роботи м’язи не тільки відновлюють свою працездатність, а й підвищують її.

Вплив фізичних вправ і праці на опорно­рухову систему людини

Стан скелета і м’язової системи має важливе значення для здоров’я людини. Правильна постава, тобто правильне положення тіла під час ходіння, стояння, сидіння, виконання різних видів роботи, є необхідною умовою для нормального розвитку і повноцінного функціонування внутрішніх органів. Розвитку правильної постави сприяє тренування м’язів. Під впливом тренувань м’язові волокна потовщуються, покращується автоматизація і координація м’язових рухів. Тренований м’яз швидко відновлює свою силу. Тренування діє сприятливо не тільки на м’язи, але й на стан скелета. Зниження фізичних навантажень, малорухливий спосіб життя призводять до розвитку гіподинамії, розладів у роботі серцево-судинної системи, перебудови кісток, нагромадження в організмі жиру, зниження працездатності. Заняття фізкультурою і спортом, фізична праця, туризм сприяють формуванню скелета. Чим сильніше розвиваються м’язи тіла, тим міцнішими стають і кістки скелета.Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.