Внутрішнє середовище організму

Основною умовою функціонування кожної клітини організму є постійне надходження поживних речовин, кисню, а також видалення продуктів життєдіяльності. Це забезпечується внутрішнім середовищем організму, до складу якого входять кров, лімфа, тканинна рідина.

Внутрішнє середовище організму (функції)


Кров (4,5–5 л)

Тканинна рідина (до 20 л)

Лімфа (1–2 л)

- дихальна;

- трофічна;

- екскреторна;

- регуляторна;

- терморегуляторна;

- гомеостатична;

- захисна

- проміжне середовище між кров’ю та клітинами;

- транспортування з крові в клітини органів О2, поживних речовин, мінеральних солей, гормонів;

- повертає в кров’яне русло воду, СО2, продукти дисиміляції

- повертає в кров’яне русло тканинну рідину;

  • бере участь в обміні речовин;

  • захисні функціїВідвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.