Регуляція кровопостачання органів

Діяльність судин регулюється нервовою та гуморальною системами. Гладенькі м’язи стінок судин іннервуються судинорозширювальними нервами. Судиноруховий центр міститься в довгастому мозку. Гуморальна регуляція здійснюється гормонами — адреналіном і ацетилхоліном. Адреналін викликає звуження судин, підвищення артеріального тиску. Ацетилхолін, навпаки, викликає розширення судин і зменшення тиску. Є ще ряд хімічних речовин, які впливають на стан судин.

Серцево-судинні захворювання поділяють на хвороби серця (інфаркт міокарда, аритмії, вади серця), хвороби артерій (дистонія, атеросклероз, гіпертонія, інсульт), хвороби вен (тромбофлебіт).

Основними причинами виникнення серцево-судинних хвороб є зниження фізичної активності, нераціональне харчування, паління, алкоголь, наркотики, психічні пере­напруження, забруднення довкілля.

Активний спосіб життя, посильна праця, загартовування, доброзичливі стосунки, раціональне харчування є основними засобами запобігання серцево-судинним захворюванням.Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.