Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Сильні й слабкі електроліти

Електролітична дисоціація є зворотним процесом. У розчинах поряд з йонами існує і деяка кількість недисоційованих молекул. Для кількісної характеристики електролітичної дисоціації використовують поняття ступеня електролітичної дисоціації.

Ступінь електролітичної дисоціації α — це відношення кількості молекул n, які розпалися на йони, до загального числа розчинених молекул N:

α =  .

Ступінь електролітичної дисоціації показує частку речовини, що припадає на її дисоційований стан у розчині. Її виражають у частках одиниці або у відсотках.

Наприклад, якщо ступінь дисоціації кислоти дорівнює 0,3 або 30 %, це означає, що з кожних 100 молекул кислоти 30 розпалися на йони (або з кожних десяти молекул кислоти три продисоціювали). Якщо α = 0, то це означає, що електроліт зовсім не дисоціює.

Ступінь дисоціації визначають експериментально.

Електроліти класифікують на сильні й слабкі за ступенем їхньої дисоціації. Якщо α = 1  (або 100 %), то електроліт повністю розпадається на йони. Такі електроліти називають сильними. До таких електролітів належать луги, майже всі солі та значна кількість кислот.

Електроліти, які дисоціюють частково, вважають слабкими. Ступінь їх дисоціації менше 1 %. До слабких електролітів відносяться деякі неорганічні кислоти (Н2СО3, Н2S, Н23, НNО2), майже всі органічні кислоти та значна кількість основ, крім лугів.

Ступінь електролітичної дисоціації залежить: від природи розчинника, природи розчинюваної речовини, температури й концентрації розчину.


загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.