Загальні відомості про рух. Положення тіла у просторі. Системи відліку

Навколишній світ великий і складний. Багато віків триває процес його пізнання, отриманий досвід передається з покоління в покоління. Одне з провідних місць серед наук про природу посідає фізика — наука, що вивчає найпростіші й разом з цим найзагальніші властивості матеріального світу, який нас оточує.

Найбільш відомим та широко вивченим явищем є механічний рух.

Розділ фізики, який вивчає різні види механічного руху, умови його виникнення й зміни, умови відносного спокою, називають механікою. Механіку, в свою чергу, можна поділити на три розділи: кінематика, динаміка, статика.

Усі тіла, весь матеріальний світ знаходиться в постійному русі. Механічним рухом тіла називають зміну його положення у просторі відносно інших тіл з часом.

Основне завдання механіки полягає в тому, щоб визначити положення тіла в будь-який момент часу.

Розділ механіки, що відповідає на питання «Як рухаються тіла?», називається кінематикою.

Рух тіла, при якому всі його точки рухаються однаково, називають поступальним рухом.

Тіло, розмірами якого в даних умовах задачі можна знехтувати, називають матеріальною точкою. Наприклад, коли йдеться про рух космічного корабля, його розміри можна не враховувати порівняно з відстанню від Землі, корабель — матеріальна точка. А для космонавта, який знаходиться у космосі, корабель не є матеріальною точкою.

Положення тіла можна задати тільки відносно іншого тіла. Таке тіло називають тілом відліку. Тілом відліку може бути будь-яке тіло. Для визначення положення тіла у просторі користуються системою координат. Якщо тіло рухається, тобто його координати змінюються відносно тіла відліку, необхідним є прилад для вимірювання часу руху тіла.

Тіло відліку, система координат і прилад для вимірювання часу становлять систему відліку.

Будь-який механічний рух розглядається в системі відліку, обраній спостерігачем. У різних системах відліку тіло поводить себе по-різному. Наприклад, пасажир, який сидить у вагоні потягу, знаходиться у спокою відносно вагону, але рухається відносно залізничних рейок.Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.