Траєкторія, шлях, переміщення. Векторні величини у фізиці

Кожна матеріальна точка, переміщуючись у просторі, описує лінію, яку називають траєкторією. Форма траєкторії може бути різноманітною. За формою траєкторії рух поділяють на прямолінійний та криволінійний.

Довжину відрізка траєкторії, пройденого тілом за будь-який проміжок часу, називають пройденим за цей час шляхом. Шлях позначається літерою S та вимірюється в метрах. Шлях — скалярна величина. Для повного опису руху, необхідно знати не тільки пройдений шлях, а й напрям руху. Величина, яка характеризує зміну положення тіла у просторі за деякий час, називається переміщенням.

Переміщення — це напрямлений відрізок прямої, який поєднує початкове положення тіла з його наступним положенням. Переміщення, так само як і шлях, позначається літерою S та вимірюється в метрах. Але це дві різні величини, які, необхідно розрізняти.

Величини, які крім числового значення, мають напрямок, називають векторними величинами. Переміщення — це векторна величина.

Траєкторія, шлях, переміщення будуть різними у різних системах відліку.Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.