Прямолінійний рівномірний рух. Швидкість

Прикладом найпростішого виду руху є прямолінійний рівномірний рух. Рух, при якому тіло за будь-які рівні проміжки часу виконує однакові переміщення, називають рівномірним.

Основною величиною, яка характеризує такий рух, є швидкість. Швидкістю рівномірного прямолінійного руху тіла називають відношення переміщення до часу, за який це переміщення відбулося. Швидкість тіла позначається літерою ν, в Системі Інтернаціональній швидкість вимірюється в метрах, поділених на секунду. Для того щоб знайти швидкість, необхідно переміщення поділити на час. Швидкість — векторна величина. Напрям вектору швидкості співпадає з напрямом вектора переміщення.

Для розв’язання основної задачі механіки при рівномірному прямолінійному русі необхідно знати початкову координату тіла і проекцію вектора швидкості на вісь, уздовж якої рухається тіло. Швидкість показує швидкість зміни координати тіла. Координата тіла в будь-який момент часу дорівнює сумі початкової координати тіла і добутку проекції вектора швидкості на час.Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.