МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

АЛГЕБРА І ПОЧАТКИ АНАЛІЗУ

Розділ II. РІВНЯННЯ І НЕРІВНОСТІ

§5. КВАДРАТНІ РІВНЯННЯ.

2. Неповне квадратне рівняння.

 

Якщо в квадратному рівнянні ах2 + bх + с = 0 хоча б один з коефіцієнтів b або с дорівнює нулю, то таке рівняння називають неповним, квадратним рівнянням.

Є три види неповних квадратних рівнянь. Методи їх розв’язання подамо у вигляді таблиці.

 

рівняння не має розв’язків

 

Приклад 1. Розв’яжіть рівняння:

Розв’язання.

рівняння не має розв’язків.

Приклад 2. Розв’яжіть рівняння (x + 2)(х - 3) = -6.

Розв’язання. Виконаємо рівносильні перетворення рівняння х2 + 2х - Зх - 6 = -6 ; х2 - х = 0. Розв’яжемо отримане неповне квадратне рівняння: х(х - 1) = 0 ; х1 = 0 ; х2 = 1.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.