МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

АЛГЕБРА І ПОЧАТКИ АНАЛІЗУ

Розділ II. РІВНЯННЯ І НЕРІВНОСТІ

§7. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ, ЩО ЗВОДЯТЬСЯ ДО КВАДРАТНИХ.

2. Метод розкладання многочлена на множники.

 

Деякі рівняння, у лівій частині яких - многочлен, а у правій - нуль можна розв’язувати за допомогою розкладання многочлена на множники.

Приклад 1. Розв’яжіть рівняння

Розв’язання. Винесемо в лівій частині рівняння х за дужки:

Звідси х = 0 або х2 + Зх - 4 = 0. Друге рівняння має корені х = 1; х = -4. Отже, рівняння х3 + Зх2 - 4х = 0 має корені х = 0, х = 1, х = -4.

Приклад 2. Розв’яжіть рівняння

Розв’язання. Оскільки то початкове рівняння рівносильне наступному:

Звідси х - 3 = 0 або х2 + 1 = 0. Перше рівняння має корінь х = 3, а друге - коренів не має. Отже, рівняння х3 - Зх2 + х - 3 = 0 має єдиний корінь х = 3.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.