МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

АЛГЕБРА І ПОЧАТКИ АНАЛІЗУ

Розділ II. РІВНЯННЯ І НЕРІВНОСТІ

§33. ВИКОРИСТАННЯ ГРАФІЧНОГО МЕТОДА РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ДОСЛІДЖЕННЯ РІВНЯНЬ, НЕРІВНОСТЕЙ ТА СИСТЕМ.

 

Ми вже використовували графічний метод при розв’язуванні систем лінійних рівнянь (§4, п.З) та квадратних нерівностей (§14, п.2). Розглянемо ще приклад використання графічного метода розв’язування і дослідження рівнянь, нерівностей та систем.

 

1. Використання графічного метода розв’язування і дослідження рівнянь.

 

Якщо задано рівняння f(x) = g(x) і можна побудувати графік функцій у = f(x) і у = g(x), то абсциси перетину графіків будуть розв’язками рівняння f(x) = g(x). Таким чином можна визначити кількість розв’язків рівняння f(x) = g(x) та безпосередньо розв’язки (точно або наближено).

Приклад. Скільки розв’язків має рівняння х6 + х – 3 = 0.

Розв’язання. Подамо рівняння у вигляді х6 = 3 – х. Зображуємо схематично графіки функцій у = х6 і у = 3 - х (мал. 57). Вони перетнулися у двох точках. Тому рівняння х6+х–3=0 має два розв’язки.

 


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.