Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

АЛГЕБРА І ПОЧАТКИ АНАЛІЗУ

Розділ III. ФУНКЦІЯ

§1. ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ ПРО ФУНКЦІЮ.

2. Область визначення функції.

 

Усі значення, які може набувати незалежна змінна (аргумент) утворюють область визначення функції. Область визначення функції ще називають областю допустимих значень функції. Область визначення функції позначають D(у). Приклад. Знайдіть область визначення функції:

Розв’язання. 1) Областю визначення функції є всі значення х, при яких має зміст дріб 4/(x - 3).

Знайдемо ті значення х, при яких знаменник дробу дорівнює нулю: х - 3 = 0, х = 3. Отже, областю визначення функції є всі числі крім 3. Коротко це можна записати так: х 3.

2) Область визначення функції - всі значення х, при яких має зміст вираз . Тому область визначення знаходимо з умови х + 2 0, тобто х -2. Можна записати:

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.