МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

АЛГЕБРА І ПОЧАТКИ АНАЛІЗУ

Розділ III. ФУНКЦІЯ

§2. ОБЕРНЕНА ФУНКЦІЯ.

 

Функцію, що приймає кожне своє значення в єдиній точці області визначення називають оборотною.

Наприклад, функція у = 2х + 5 є оборотною. Функція f(х) = х2 не є оборотною на множині R, оскільки, наприклад, значення 9 функція приймає в двох точках З і -3.

Нехай у = f(х), де f(х) - оборотна функція. Із рівності у = f(х) як із рівняння знайдемо (якщо це можливо) х: х = g(y). Цю функцію х = g(y) називають оберненою до функції f(х). Оскільки у шкільній математиці прийнято позначати аргумент через х, а функцію через у, то остаточно маємо у = g(x).

Приклад. Для функції f(х) = 2х + 5 знайти обернену.

Розв’язання. Маємо у = 2х + 5, виразимо х через у: 2x = y – 5, x = (y - 5)/2. Позначимо аргумент через х, а функцію - через у і остаточно отримаємо y= (x - 5)/2 або g(x)=(x-5)/2.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.