МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

АЛГЕБРА І ПОЧАТКИ АНАЛІЗУ

Розділ III. ФУНКЦІЯ

§10. ПОКАЗНИКОВА ФУНКЦІЯ, ЇЇ ГРАФІК І ВЛАСТИВОСТІ.

2. Графік показникової функції.

 

Розглянемо функцію у = 2х. Складемо таблицю значень функції для кількох цілих значень аргументу.

 

x

-3

-2

-1

0

1

2

3

y

1/8

1/4

1/2

1

2

4

8

 

Зауважимо, що 2х > 0 для всіх значень х, тому графік функції у = 2х не перетинає вісь абсцис. Графік функції у = 2х зображено на малюнку 85. При всіх значеннях а > 1 графік функції у = ах схожий на графік функції у = 2х.

 

 

Розглянемо функцію у = (1/2)x. Складемо таблицю значень для кількох цілих значень аргументу.

 

x

-3

-2

-1

0

1

2

3

y

8

4

2

1

1/2

1/4

1/8

 

Оскільки (1/2)x > 0 для всіх значень х, то графік функції у = (1/2)x не перетинає вісь абсцис. Графік функції зображено на малюнку 86. При всіх значеннях 0 < а < 1 графік функції у = ах схожий на графік функції у = (1/2)x.

 


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.