МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

АЛГЕБРА І ПОЧАТКИ АНАЛІЗУ

Розділ III. ФУНКЦІЯ

§12. ПОБУДОВА ГРАФІКІВ ФУНКЦІЙ ЗА ДОПОМОГОЮ ГЕОМЕТРИЧНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ ВІДОМИХ ГРАФІКІВ ФУНКЦІЙ

5. Використання декількох перетворень послідовно для побудови графіка функцій.

 

Виконуючи послідовно два і більше перетворень, можна будувати графіки функцій виду і деяких інших.

Приклад 1. Побудувати графік функцій у = lх – 3l + 2.

Розв’язання. Графік функцій у = lх - 3| + 2 можна дістати із графіка функцій у = |х|, якщо останній перенести на 3 одиниці вправо вздовж осі х, після чого вздовж осі у — на 2 одиниці вгору (мал. 94).

 

 

Приклад 2. Побудувати графік функцій у = -3.

Розв’язання. Побудуємо графік функцій у = , після чого розтягнемо його утричі від осі х та дістанемо графік у = 3 (мал. 95). Графік функції у = -3 симетричний графіку функцій у = 3 відносно осі х (мал. 95).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.