Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

ГЕОМЕТРІЯ

Розділ І. ПЛАНІМЕТРІЯ

§1. НАЙПРОСТІШІ ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ НА ПЛОЩИНІ ТА ЇХ ВЛАСТИВОСТІ.

1. Точка і пряма.

 

Геометрія — це наука про властивості геометричних фігур.

Планіметрія — частина геометрії, яка вивчає властивості геометричних фігур на площині.

Площина є однією з основних геометричних фігур. Уявлення про частину площини дає поверхня столу, шибки, стелі тощо. Площину і геометрії вважають рівною та необмеженою; вона не має краю та не має товщини.

Основними геометричними фігурами на площині є точка і пряма. Точки позначають великими латинськими буквами А, В, С, D... (мал. 134). Прямі можна проводити за допомогою лінійки (мал. 135). При цьому зображують частину прямої, а всю пряму уявляємо нескінченною в обидва боки. Прямі найчастіше позначають малими латинськими буквами а, b, с.

На малюнку 136 зображено пряму а і точки А, В, С. Точки А і В лежать на прямій а; говорять також, що точки А і В належать прямій а, або, що пряма а проходить через точи А і В. Точка С не лежить на прямій а, інакше кажучи, точка С не належить прямій а, або пряма а не проходить через точку С.

 

 

Яка б не була пряма, існують точки, що належать цій прямій, і точки, що не належать їй.

Для зручності замість слів «точка А належить прямій а» користуються записом А а , а замість слів «точка С не належить прямій а» — записом С а.

Зауважимо, що через точки А і В не можна провести іншу пряму, яка не збігається з прямою а.

Через будь-які дві точки можна провести пряму, і до того ж тільки одну.

Пряму, на якій позначено дві точки, наприклад, А і В, можна замінити двома буквами: АВ або ВА.

На малюнку 136 точка С не належить прямій АВ, це записують так С АВ. Говорять також, що точки А, В і С не лежать на одній прямій.

На малюнку 137 точки Р, К і М лежать на одній прямій, причому точка К лежить між точками Р і М.

З трьох точок на прямій одна і тільки одна, лежить між двома іншими.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.