МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

ГЕОМЕТРІЯ

Розділ І. ПЛАНІМЕТРІЯ

§1. НАЙПРОСТІШІ ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ НА ПЛОЩИНІ ТА ЇХ ВЛАСТИВОСТІ.

5. Кут.

 

Кут — це геометрична фігура, яка складається з точки і двох променів, що виходять з цієї точки.

Промені називають сторонами кута, а їх спільний початок — вершиною кута.

На малюнку 145 зображено кут з вершиною О і сторонами О А і ОВ. Такий кут можна назвати кутом О, або кутом АОВ, або кутом ВОА. У другому та третьому варіанті назви кута буква О, що позначає вершину кута, ставиться посередині. Слово «кут» можна замінити знаком , записавши кут так: O, або AOB, або BOA.

 

 

Розгорнутий кут — це кут, сторони якого є доповняльними променями (мал. 146).

 

 

Кожний кут має певну градусну міру, більшу від нуля. Розгорнутий кут дорівнює 180°.

На малюнку 147 промінь ОК ділить АОВ на два кути: ВОК і КОА. Можна помітити, що

 

 

Градусна міра кута дорівнює сумі градусних мір кутів, на які він розбивається будь-яким променем, що проходить між його сторонами.

Приклад. Промені ОК і ОМ проходить між сторонами кута АОВ, який дорівнює 120°. ZKOB = 80°, AOM = 90°. Знайдіть градусну міру кута КОМ.

Розв’язання (мал. 148).

Тоді

 

 

Розрізняють наступні види кутів. Кут називають розгорнутим, якщо його градусна міра дорівнює 180°, прямим — якщо його градусна міра дорівнює 90°, гострим — якщо він менший від прямого, тупим — якщо він більший від прямого, але менший від розгорнутого (мал. 149).

 


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.