МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

ГЕОМЕТРІЯ

Розділ І. ПЛАНІМЕТРІЯ

§8. ТРИКУТНИКИ.

1. Трикутник і його основні елементи.

 

Трикутником називають фігуру, яка складається з трьох точок, що не лежать на одній прямій, і трьох відрізків, які сполучають ці точки.

Точки називають вершинами трикутника, а відрізки — сторонами. На малюнку 196 зображено трикутник АВС. Його вершинами є точки А, В і С, а сторонами відрізки АВ, ВС і СА. Символом можна заміняти слово «трикутник».

 

 

Кутами трикутника АВС називають кути ВАС, АВС і ВСА. Часто їх позначають однією буквою A, B і C. Сторони трикутника також можна позначити малими буквами латинського алфавіту а, b і с відповідно до позначення протилежних кутів.

Периметром трикутника називають суму довжин усіх сторін трикутника. Периметр позначають буквою Р, наприклад, периметр трикутника АВС, позначають так: PABC. Маємо РABC = =АВ + ВС + СА.

Приклад. Одна із сторін трикутника на 3 см менша за другу і у 2 рази менша за третю. Знайдіть сторони трикутника, якщо його периметр дорівнює 27 см.

Розв’язання. Позначимо довжину першої сторони трикутника — х см, тоді довжина другої дорівнює (х + 3) см, а третьої — 2х см. За умовою х + (х + 3) + 2х = 27; 4х = 24; х = 6 см. Отже, перша сторона трикутника дорівнює 6 см, друга — 9 см, третя — 12 см.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.