Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

ГЕОМЕТРІЯ

Розділ І. ПЛАНІМЕТРІЯ

§29. ВЕКТОР.

1. Поняття вектора.

 

Відрізок, для якого визначено напрям називають вектором (мал. 300). Вектор зручно зображувати відрізком із стрілкою, що показує напрям векторів. На малюнку 300 точку А називають початком вектора, точку В - кінцем вектора. Вектори позначають двома великими латинськими літерами із стрілкою над ними. Вектор, зображений на малюнку 300, записують так: . Перша буква позначає початок вектора, а друга - кінець.

 

 

Інколи вектори позначають однією малою латинською буквою. На малюнку 301 вектори і .

 

 

Вектор, у якого початок збігається з кінцем, називають нульовим вектором. На малюнку такий вектор зображують точкою. Якщо, наприклад, точку, що зображує нульовий вектор, позначити буквою С, то даний нульовий вектор можна позначити (мал. 301). Нульовий вектор позначають також символом . Напрям нульовий вектор не має.

Довжиною (або модулем, або абсолютною величиною) вектора називають довжину відрізка АВ.

Модуль вектора позначають так: ||, модуль вектора позначають так: ll. Довжина нульового вектора дорівнює нулю: || = 0.

Приклад. Знайдіть модулі векторів, зображених на малюнку 302, якщо сторони клітинки дорівнює одиниці вимірювання відрізків.

 

 

Розв’язання.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.