Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

ГЕОМЕТРІЯ

Розділ І. ПЛАНІМЕТРІЯ

§32. ГЕОМЕТРИЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ. ПЕРЕМІЩЕННЯ ТА ЙОГО ВЛАСТИВОСТІ.

2. Переміщення та його властивості.

 

Перетворення однієї фігури в іншу називають переміщенням, якщо воно зберігає відстань між точками, тобто переводить будь-які дві точки X і Y першої фігури у точки X' і Y' другої так що ХY = Х'Y' (мал. 314).

 

 

Розглянемо основні властивості переміщення:

1) під час переміщення точки, що лежить на прямій, переходять у точки, що лежать на прямій, і зберігається порядок їх взаємного розміщення.

2) під час переміщення прямі переходять в прямі, промені - у промені, відрізки - у відрізки.

3) під час переміщення кут переходить у кут, який йому дорівнює.

Дві фігури називаються рівними, якщо вони переводяться переміщенням одна в одну.

Приклад. АВС - рівнобедрений трикутник з основою АВ (мал. 315). Чи існує переміщення, що переводить: 1) відрізок АС у відрізок ВС; 2) кут А у кут В?

 

 

Розв’язання. Оскільки АВС - рівнобедрений з основою АВ, то АС = ВС і A = В. Тому існує переміщення, що переводить відрізок АС у відрізок ВС, і існує переміщення, що переводить кут А у кут В.

У подальших пунктах цього параграфа розглянемо різні види переміщень.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.