Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

ГЕОМЕТРІЯ

Розділ І. ПЛАНІМЕТРІЯ

§32. ГЕОМЕТРИЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ. ПЕРЕМІЩЕННЯ ТА ЙОГО ВЛАСТИВОСТІ.

4. Симетрія відносно прямої.

 

Дві точки А і А' називають симетричними відносно прямої l, якщо ця пряма - серединний перпендикуляр до відрізка АА' (мал. 318).

 

 

Якщо точка О належить прямій l, то вона вважається симетричною сама собі відносно цієї прямої.

Якщо кожна точка фігури F відносно прямої l симетрична деякій точці фігури F' і навпаки, то фігури F і F' називають симетричними відносно прямої (мал. 319).

 

 

Перетворення симетрії відносно прямої є переміщенням.

Приклад. Знайдіть координати точок, симетричних точці А(-3; 2) відносно осей координат.

Розв’язання. 1) Нехай точка А' симетрична точці А відносно осі х (мал. 320). Тоді АА' х і точка М(-3; 0) - середина відрізка АА'. Тому абсциса точки А' дорівнює абсцисі точки А, а ординати цих точок - числа протилежні. Отже, А'(-3;-2).

2) Нехай точка А" симетрична точці А відносно осі у. Міркуючи аналогічно попередньому пункту, дістанемо А"(3;2).

 

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.