Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

ГЕОМЕТРІЯ

Розділ І. ПЛАНІМЕТРІЯ

§32. ГЕОМЕТРИЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ. ПЕРЕМІЩЕННЯ ТА ЙОГО ВЛАСТИВОСТІ.

5. Поворот.

 

Поворотом навколо точки О на кут а називають перетворення, яке переводить точку А в точку А' так, що ОА = ОА' і АОА' = α (мал. 321).

Точка О переходить після повороту у себе. Точку О називають центром повороту, а кут АОА' кутом повороту. Може бути два напрями повороту: за годинниковою стрілкою і проти годинникової стрілки. На малюнку 321 виконано поворот точки А навколо точки О на кут α за годинниковою стрілкою, а на малюнку 322 - на кут β проти годинникової стрілки.

Перетворення повороту є переміщенням.

 

 

Приклад. Побудувати точку, в яку переходить точка А(3;-2) при повороті на кут 90° за годинниковою стрілкою навколо початку координат. Знайдіть координати одержаної точки.

Розв’язання (мал. 323). Точка А(3;-2) при повороті на кут 90° за годинниковою стрілкою навколо початку координат переходить в точку А'(-2;-3).

 

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.