МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

ГЕОМЕТРІЯ

Розділ І. ПЛАНІМЕТРІЯ

§33. ПЕРЕТВОРЕННЯ ПОДІБНОСТІ. ГОМОТЕТІЯ.

1. Перетворення подібності.

 

Перетворення фігури F у фігуру F' називають перетворенням подібності або подібністю, якщо при цьому перетворенні відстань між точками змінюється в одну й ту саму кількість разів (мал. 326).

 

 

Це означає, що коли довільні точки М I N фігури F при перетворенні подібності переходять в точки М' і N' фігури F', то М'N' = kМN, де k - одне й те саме додатне число для всіх точок М і N. Це число k називають коефіцієнтом подібності фігури F' по відношенню до фігури F, або просто коефіцієнтом подібності.

Розглянемо основні властивості перетворення подібності:

1) переміщення можна розглядати, як перетворення подібності з коефіцієнтом k = 1.

2) при перетворенні подібності точки, що лежить на прямій, переходять в точки, що лежать на прямій, і зберігається порядок їх взаємного розміщення.

3) перетворення подібності переводить прямі у прямі, промені - у промені, відрізки - у відрізки.

4) при перетворенні подібності кут переходить у рівний йому кут.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.