Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

ГЕОМЕТРІЯ

Розділ І. ПЛАНІМЕТРІЯ

§33. ПЕРЕТВОРЕННЯ ПОДІБНОСТІ. ГОМОТЕТІЯ.

1. Перетворення подібності.

 

Перетворення фігури F у фігуру F' називають перетворенням подібності або подібністю, якщо при цьому перетворенні відстань між точками змінюється в одну й ту саму кількість разів (мал. 326).

 

 

Це означає, що коли довільні точки М I N фігури F при перетворенні подібності переходять в точки М' і N' фігури F', то М'N' = kМN, де k - одне й те саме додатне число для всіх точок М і N. Це число k називають коефіцієнтом подібності фігури F' по відношенню до фігури F, або просто коефіцієнтом подібності.

Розглянемо основні властивості перетворення подібності:

1) переміщення можна розглядати, як перетворення подібності з коефіцієнтом k = 1.

2) при перетворенні подібності точки, що лежить на прямій, переходять в точки, що лежать на прямій, і зберігається порядок їх взаємного розміщення.

3) перетворення подібності переводить прямі у прямі, промені - у промені, відрізки - у відрізки.

4) при перетворенні подібності кут переходить у рівний йому кут.

загрузка...

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат доступні данні з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

У разі запозичення інформації гіпертекстове індексоване посилання на сайт є обов'язковим

© Всі права на дизайн сайту належать ФОП СЄА