Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

МАТЕМАТИКА. ПОВНИЙ ПОВТОРЮВАЛЬНИЙ КУРС

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ ТА ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

ГЕОМЕТРІЯ

Розділ ІІ. СТЕРЕОМЕТРІЯ

§18. ЗРІЗАНА ПІРАМІДА.

3. Діагональний переріз зрізаної піраміди.

 

У шкільному курсі геометрії розглядають діагональний переріз зрізаної піраміди.

Переріз зрізаної піраміди, що проходить через два бічних ребра, що не лежать на одній грані, називають діагональним перерізом.

На малюнку 476: АА1С1C - діагональний переріз чотирикутної зрізаної піраміди АВСDА1B1С1D1. Діагональні перерізи зрізаної піраміди - трапеції, основами яких є паралельні діагоналі основ, а бічними ребрами - бічні ребра зрізаної піраміди.

 

 

Приклад. Сторони основ правильної чотирикутної зрізаної піраміди дорівнюють 7 см і 3 см, а бічне ребро утворює із площиною більшої основи кут 45º. Знайти площу діагонального перерізу зрізаної піраміди.

Розв’язання. 1) Нехай АВСDА1В1С1D1 - задана в умові правильна чотирикутна зрізана піраміда, АВ = 7 см,

4) Виконаємо планіметричний малюнок перерізу АА1С1С, площу якого необхідно знайти (мал. 477) і проведемо в ньому дві висоти А1М і С1К.

5) Тоді

тому АА1М — рівнобедрений і

 

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.